• 09126899278 - 09124709149
 تفاوت لیزر فیبر و لیزر uv

تفاوت لیزر فیبر و لیزر uv

1399/02/16

ساختار اصلی این دستگاه ممکن است شبیه به نظر برسد،اما تکنولوژی موجود در این دستگاه ها متفاوت است. هر دو لیزر زیر شاخه ای از جت پرینتر لیزری یا همان لیزر مارکینگ ها هستند. لیزر فیبر از منبع تغذیه متفاوتی نسبت به  uvاستفاده میکند. تفاوت دیگری که در این دو دستگاه وجود دارد این است که لیزر uv  برای خنک شدن از water chiller استفاده میکند در حالی که لیزر فیبر از هوا برای خنک شدن استفاده میکند.کاربرد اصلی دستگاه لیزر فیبر در حکاکی است ،همچنین راه حلهایی برای مارک گذاری فلزات نیز ارائه میدهد.

تفاوت دستگاه لیزر فیبر و لیزر uv

ساختار اصلی این دستگاه ممکن است شبیه به نظر برسد،اما تکنولوژی موجود در این دستگاه ها متفاوت است. هر دو لیزر زیر شاخه ای از جت پرینتر لیزری یا همان لیزر مارکینگ ها هستند. لیزر فیبر از منبع تغذیه متفاوتی نسبت به  uvاستفاده میکند. تفاوت دیگری که در این دو دستگاه وجود دارد این است که لیزر uv  برای خنک شدن از water chiller استفاده میکند در حالی که لیزر فیبر از هوا برای خنک شدن استفاده میکند.کاربرد اصلی دستگاه لیزر فیبر در حکاکی است ،همچنین راه حلهایی برای مارک گذاری فلزات نیز ارائه میدهد.اما برای مارک گذاری روی شیشه و پلاستیک لیزر uv طراحی شده است. در جدول زیر بخشی از کاربردهای این دو دستگاه را عنوان میکنیم.

کاربرد متداول لیزر فیبر

کاربرد متداول لیزر uv

مارک گذاری و حکاکی روی همه فلزات

مارک گذاری برخی از فلزات

مارک گذاری وحکاکی روی برخی پلاستیکها

مارک گذاری و حکاکی روی همه پلاستیکها

مارک گذاری بر روی برخی سنگها

مارک گذاری  روی همه شیشه ها

مارک گذاری بر روی برخی چرمها

مارک گذاری و حکاکی بر روی چرمها

مارک گذاری بر روی برخی کاغذها

مارک گذاری بر روی کاغذ

مارک گذاری  بر روی برخی پوشاک

مارک گذاری بر روی پوشاک

 

 

 

 

 

 

 

 

 

همانطور که در جدول بالا مشاهده میکنید لیزر uv  نسبت به لیزر فیبر در حکاکی و مارک گذاری مواد بیشتر عمل میکند. اما قدرت کمتری در حکاکی و مارک گذاری فلزات دارد.در این صورت است که دستگاه لیزر فیبر در زمینه مارک گذاری و حکاکی از مزیت قابل توجهی نسبت به لیزر uv  در مواد فلزی برخوردار است.

مزایای دستگاه لیزر  uv چیست؟

مهمترین مزیت تکنولوژی لیزر uv  این است که چند منظوره است وظرفیت حکاکی روی مواد مختلف از جمله مواد غیر فلزی  است.این تکنولوژی همچنین قادر به استفاده از سیستم اتوماسیون مانند حکاکی چرخشی ، نصب روی تسمه نقاله ، وسیستم ضبط دوربین است.

معایب دستگاه لیزر uv چیست؟

حکاکی ضعیف روی فلزات  توسط  دستگاه لیزر uv یکی از معایب مهم این دستگاه به شمار میرود. اگر به دنبال دستگاهی هستید که با ان بر روی فلزات حکاکی و مارک گذاری انجام دهید ،دستگاه لیزر فیبر در این زمینه توانایی بالاتری دارد.

مزایای دستگاه لیزر فیبر چیست ؟

مهمترین مزیت دستگاه حکاکی لیزر فیبر ،ظرفیت حکاکی ،علامت گذاری  با سرعت بالا در فلزات است. لیزر فیبر همچنین میتواند مواد غیر فلزی مختلفی را مارک گذاری کند. دستگاه لیزر فیبر به دو دسته اتوماتیک و ثابت تقسیم بندی میشود که هر کدام ویژگی هایی را دارا هستند. دستگاه لیزر فیبر قابلیت نصب شدن روی سیستم نوار نقاله را دارد. از دیگر مزایای این دستگاه میتوان به جابه جایی راحت این دستگاه ،هزینه نگهداری وسرویس پایین ،عمر بالای این دستگاه ،اپراتوری بسیار آسان اشاره کرد.

معایب این دستگاه چیست ؟

نقطه ضعف این دستگاه این است که در حکاکی برخی مواد غیر فلزی نمیتواند به خوبی عمل کند.

ثبت نظر

کد امنیتی
;