• 09126899278 - 09124709149
کارکرد فتوسل در دستگاه جت پرینتر

کارکرد فتوسل در دستگاه جت پرینتر

1400/01/11

وظیفه فتوسل جت پرینتر،  مشاهده کالا و دستور به مادر برد جت پرینتر برای شروع پرینتر به روی محصولات است.

کارکرد فتوسل در دستگاه جت پرینتر

وظیفه فتوسل جت پرینتر،  مشاهده کالا و دستور به مادر برد جت پرینتر برای شروع پرینتر به روی محصولات است. در بسیاری از خطوط محصول دیده می‌شود و عمل پرینتر صورت می‌گیرد (مانند کارخانه آب معدنی، کنسرو سازی و نوشابه) اما در بعضی از خطوط فقط یک بار محصول توسط فتوسل دیده می‌شود و عملیات پرینتر صورت می گیرد (مانند خط تولید MDF)

نحوه کارکرد فتوسل جت پرینتر

امکان دارد چراغ فتوسل روشن و خاموش شود؛ که این به معنی دیدن کامل محصول نیست. چنانچه مراحل مشاهده محصول به درستی انجام شده که در حالت پرینتیگ مود عدد کانتر فتوسل یک عدد افزایش پیدا کند و عملیات پرینتر صورت گیرد. اگر عملیات چاپ انجام نشد متوجه می شویم که فتوسل سالم است و نیاز به بررسی عملکرد قسمت‌های دیگر دستگاه جت پرینتر دارد.

پیچ تنظیم

در قسمت فتوسل‌ها یک پیچ تنظیم وجود دارد که شدت دید یا فاصله فتوسل تا محصول را مشخص می کند.

عملکرد فتوسل‌های کالرمارک

در انواع کالر مارک یک بخش مشخص از محصولات برای چاپ دیده می‌شود. برای نمونه اگر روی کاغذ سفید رنگی یک قسمت آبی وجود داشته باشد، فتوسل قسمت سفید کاغذ را در نظر نمی گیرد و به محض رسیدن به قسمت آبی به مادر برد دستور می دهد. از این ویژگی‌ها معمولا در صنایع مختلف مانند صنایع تولید بیسکویت، بسته بندی صنایع غذایی کاربرد دارد. در حقیقت کالر مارک فتوسلی است که به جای مشاهده محصول، عملکرد خود را دیدن رنگ قرار می دهد.

عملکرد فتوسل در دستگاه جت پرینتر CIJ

بعضی از دستگاه‌های جت پرینتر CIJ می‌ توانند بدون استفاده از فتوسل کار کنند. بدین صورت که دستگاه جت پرینتر در حالت منسجم قرار می گیرد، و به دستگاه دستور می دهد که با یک فاصله‌ی مشخصی بین محصولات عملیات چاپ را انجام دهد. 


 

ثبت نظر

کد امنیتی
;