• 09126899278 - 09124709149
کارتریج چیست

کارتریج چیست

1399/03/13

در دنیای تکنولوژی جت پرینترها ، تاریخ زن های جوهر افشان با تکنولوژی HP با توجه به قیمت مناسب آنها بسیار پر طرفدار هستند و نگهداری انها بسیار آسان و بدون درد سر انجام میشود. در تکنولوژی HP وظیفه چاپ روی محصول بیشتر برعهده ی کارتریج ها یا کاست جوهر میباشد ،

کارتریج چیست ؟ 

از جت پرینتر ها برای چاپ روی اجسام و محصولات مختلف استفاده می شود که این کار چاپ توسط جوهری که درون کارتریج جت پرینتر هست انجام می شود. به عبارت دیگر، کارتریج مخزن تامین رنگ پرینتر است. بدین صورت که پس از قرار گرفتن محصول مقابل جت پرینترها، مطالب و اطلاعاتی  که قرار است روی محصول چاپ شوند توسط جوهر روی آن پاشیده می شوند. در واقع کارتریج هایی که به صورت پاششی عمل می کنند، جوهر را بر اثر حرارت ایجاد می کنند که عمل چاپ صورت می گیرد. 

در دنیای تکنولوژی جت پرینترها ، تاریخ زن های جوهر افشان با تکنولوژی HP با توجه به قیمت مناسب آنها بسیار پر طرفدار هستند و نگهداری انها بسیار آسان و بدون درد سر انجام میشود. در تکنولوژی HP وظیفه چاپ روی محصول بیشتر برعهده ی کارتریج ها یا کاست جوهر میباشد ، کارتریج ها یکی از قطعات اصلی و مصرفی در جت پرینتر هاست. نحوه کار این دستگاه ها به این صورت است که کارتریجها با ولتاژی که روی آنها توسط دستگاه جت پرینتر القا میشود چاپ متن دلخواه را با کیفیت توسط دستگاه جت پرینتر القا میشود. چاپ متن دلخواه را با کیفیت 300DPI روی محصول ممکن میسازد . در تکنولوژی HP فقط کافیست از این کارتریجها درست نگهداری کنیم نه لازم به شستشوی خاصی دارند و نه نگهداری خاصی میخواهند. با گذاشتن در پوش آنها روی کاتریج در انتهای کار و نگهداری آنها در یک اتاق با دمای معمولی و مناسب میتوانیم به بهترین شکل از انها استفاده کنیم. قیمت کارتریج ها شاید در نگاه اول معقولانه نباشد و هزینه چاپ به صرفه تلقی نشود ، اما توجه داشته باشید اگر در نگهداری در انها همانطور که گفته شد عمل شود ، میتوانید این کارتریجها را با یک پنجم هزینه کل کارتریج شارژ کنید. با شارژ جوهر تا 1الی 2مرتبه میتوان گفت هزینه تمام شده بسیار مقرون به صرفه خواهد بود که همین امر سبب شده این تکنولوژی با کارتریج های ان بسیاری از تولید کنندگان را مجاب به استفاده از این دستگاه ها کند. این کارتریج ها در بازار به نام 45HP معروف هستند. جنس جوهر و متریال ساخت آنها بسیار متفاوت است و کیفیت انها کاملا بستگی به جنس آن جوهر دارد.

انواع کارتریج چیست ؟

دو نوع کارتریج وجود دارد :

1-کارتریج های با جوهر خاص برای سطوح نفوذناپذیر  مثل :شیشه، پلاستیک ، سلفون ،نایلون و ...... که به آنها کارتریج PVCمیگویند.

2-کارتریج های کاغذی با جوهر معمولی که برای سطوح نفوذ ناپذیر مثل کاغذ و مقوای خام و.... استفاده میشود که ازلحاظ قیمتی پایین تر کارتریج های PVC میباشد. 

چند نکته کلی :

•    جوهری که در کارتریج استفاده می کنید خیلی مهم است زیرا در این صورت اثر چاپی شما با کیفیت تر و با ماندگاری بیشتری خواهد بود.
•    جوهر خالص کمترین احتمال پخش شدن جوهر و محو شدن چاپ را به دنبال دارد.
•    زمانی که پلمپ کارتریج باز شود اگر بلااستفاده باقی بماند باعث خشک شدن جوهر کارتریج می شود.
•    از جوهری استفاده کنید که قابلیت زود خشک شدن را داشته باشد و حاصل آن چاپی شفاف و پر رنگ باشد. اگر پس از چند مدت رنگ چاپ روی محصولتان کمتر شد، نیاز است تا کارتریج تان را شارژ کنید.

ثبت نظر

کد امنیتی
;