• 09126899278 - 09124709149
کاربرد لیبل چسبان اتوماتیک

کاربرد لیبل چسبان اتوماتیک

1399/05/28

لیبل‌، برچسب‌هایی از جنس کاغذ یا پلیمر یا فلز می‌باشند که اطلاعات جامعی از محصول را در زمان بسته بندی فراهم می‌کنند دستگاه‌های لیبل چسبان اتوماتیک به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در صنایع مختلفی مانند فرآورده‌های غذایی ( سس، عسل، مربا، روغن، سرکه و غیره ) و لوازم آرایشی (صابون، عطر، شامپو، رنگ، لاک و غیره) صنایع شیمی (مایع ظرفشویی، مواد شوینده، و ...) مورد استفاده قرار می‌گیرند. که بیشترین سهم بازار از لیبل چسبان اتوماتیک به محصولات غذایی و دارو سازی مربوط ‌می‌شود.

کاربرد لیبل چسبان اتوماتیک:

لیبل‌، برچسب‌هایی از جنس کاغذ یا پلیمر یا فلز می‌باشند که اطلاعات جامعی از محصول را در زمان بسته بندی فراهم می‌کنند دستگاه‌های لیبل چسبان اتوماتیک به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در صنایع مختلفی مانند فرآورده‌های غذایی ( سس، عسل، مربا، روغن، سرکه و غیره ) و لوازم آرایشی (صابون، عطر، شامپو، رنگ، لاک و غیره) صنایع شیمی (مایع ظرفشویی، مواد شوینده، و ...) مورد استفاده قرار می‌گیرد. که بیشترین سهم بازار از لیبل چسبان اتوماتیک به محصولات غذایی و دارو سازی مربوط ‌می‌شود.امروزه بسیاری از تولیدکنندگان بر این باورند که هر چقدر بسته بندی محصول متفاوت و خلاقانه باشد تقاضا محصول افزایش می‌یابد. مصرف کنندگان در سراسر دنیا برای آگاهی کامل از محصول به اطلاعات دقیقی نیازمندند بنابراین مصرف کنندگان می‌توانند از لیبل‌ روی محصولات اطلاعاتی از قبیل تاریخ تولید، تاریخ انقضا، شرکت سازنده و...غیره در مورد محصول دریافت کنند.

در گذشته لیبل‌ها به صورت دستی و سنتی بر روی محصولات چسبانده می‌شدند؛ اما در حال حاضر با توجه به افزایش حجم تولید، لیبل‌ها از طریق دستگاه به روی کالا چسبانده می‌شوند.
لیبل چسبان اتوماتیک، به صورت کاملا تخصصی با بهترین متریال و قطعات برای ظروف مختلفی طراحی شده اند. در لیبل‌های اتوماتیک از جوهر جامد استفاده می‌شود.باتوجه به بالابودن سرعت عملکرد اینگونه دستگاه‌ها برای واحدهای تولیدی بزرگ یا واحدهایی که حجم تولید فراوانی دارند مناسب است.

لیبل چسبان اتوماتیک جزو پر کاربردترین دستگاه‌ها می‌باشد که دارای دو نوع، اتوماتیک حرارتی و چسبی است. که نحوه عمل دستگاه اتوماتیک بسیار راحت است؛ به این صورت که نوار محصولات به سمت دستگاه رفته و لیبل‌ها به صورت اتوماتیک به روی محصولات چسبانده می‌شوند.

انواع دستگاه‌های لیبل چسبان اتوماتیک:


دستگاه‌های لیبل اتوماتیک، انواع مختلفی دارند که برای مصارف گوناگونی کاربرد دارند؛ بنابراین بهتراست قبل از خرید این دستگاه‌ها ابتدا نیاز خود را درک کرده بعد اقدام به خرید کنید.


1.ماشین استاندارد آستین اتوماتیک:

بطری‌های گرد، مربع، بیضی شکلی را تولید می‌کند که در صنایع غذایی، نوشیدنی، چای، اسباب بازی کاربرد دارد.


2.ماشین برچسب زن بطری اتوماتیک گرد:

این دستگاه برای محصولات گرد شکل مناسب است. مزیت این دستگاه بالابودن سرعت برچسب گذاری این دستگاه است که در حال حاضر این دستگاه در محصولات شیمایی، نوشیدنی و غذایی بیشترین کاربرد را دارد. 


3. ماشین برچسب زن عمودی:

معمولا برای محصولاتی که دارای اندکی ضخامت به شکل های مربع یا مستطیل هستند، کاربرد دارند.


4. ماشین برچسب زن افقی:

این برچسب‌ها برای ظروف گرد مناسب هستند که در صنایع داروسازی و لوازم آرایشی به کار گرفته می‌شوند.

5.ماشین اتوماتیک حرارتی:

آخرین مرحله تولید و بسته بندی محصولات در قسمت لیبل زن اتوماتیک می‌باشد. در این مرحله محصولات یکی یکی برای لیبل زدن فرستاده می‌شوند. لیبل زن‌های اتوماتیک یک فضای حرارتی ایجاد می‌کنند که در آن می‌توان برچسب‌ها را با بالاترین کیفیت نصب کرد.
 

مزایای استفاده از دستگاه لیبل زن اتوماتیک:

1)دستگاه‌های لیبل زن اتوماتیک، در زمان مصرف از چسب بیشترین صرفه جویی می‌کنند.
2)دستگاه‌های لیبل زن اتوماتیک می‌توانند مستقیما به کامپیوتر متصل شوند و به صورت آنلاین طرح‌های ارسال شده را به روی بسته بندی محصولات نصب کنند.
3)دستگاه‌های لیبل زن اتوماتیک، قابلیت ارزیابی در زمان نصب برچسب‌ها را دارند. به این صورت که اگر لیبلی دارای مشکل باشد، دستگاه به صورت اتوماتیک تشخیص داده و سریع محصول را خارج می‌کند.
4)بکارگیری از اینگونه دستگاه‌ها، میزان خرابی برچسب‌ها کمتر خواهد شد. برچسب‌ها‌ در دستگاه قرار می‌گیرند و بدون مشکلی به روی محصولات نصب می‌شوند.
5) بهره گیری از این دستگاه‌ها خطای نیروی انسانی را کاهش می‌هد.
6) استفاده از لیبل چسبان، ضایعات را به حداقل می‌رساند.
7)دستگاه لیبل زن اتوماتیک، در کوتاه ترین زمان کار خود را به سرانجام می‌رساند. 

دستگاه لیبل زن اتوماتیک شرینک

یکی از نمونه دستگاه‌های لیبل زن اتوماتیک، دستگاه شرینک را می‌توان نام برد.دستگاه شرینک برای نصب لیبل به روی ظروف استفاده می‌شود. این دستگاه بسیار ارزانتر و سریعتر از دیگر دستگاه‌ها می‌باشد و ظروف به طور کامل توسط لیبل پوشانده و پلمپ می‌شوند.
طرز کار دستگاه  لیبل زن اتوماتیک شرینک به این صورت می‌باشد که لیبل‌های رول شده به روی دستگاه نصب می‌شود و دستگاه به محض رویت ظرف لیبل را  برش زده و ظرف را بسته بندی می‌کند.


*دستگاه شرینک پک اتوماتیک: کارکرد این دستگاه بدین گونه است که از لایه‌ای به جنس نایلون یا پلاستیک به دور محصول پیچیده می‌شود؛ سپس از تونل بخار گرم عبور می‌کند در نهایت محصول داخل یک تیوب با پوشش فیلم شیرینک که از ورود گرد و غبار جلوگیری کرده بسته بندی می‌شود.‌

نکات لازم در زمان خرید دستگاه لیبل اتوماتیک:

1)به مقدار حافظه دستگاه توجه کنید که مطابق نیاز دلخواهتان باشد.
2)نوع فونت اینگونه دستگاه‌ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند حتما به این موضوع دقت فرمایید. 
3)رنگ بندی این دستگاه‌ها در میزان قیمت آن تاثیرگذار است بهتراست قبل از خرید در سایت‌های مختلف از قیمت‌ها آگاه شوید.

ثبت نظر

کد امنیتی
;