• 09126899278 - 09124709149
کاربرد جت پرینتر در صنایع مختلف

کاربرد جت پرینتر در صنایع مختلف

1397/12/13

جت پرینتر واژه ای است که از زبان لاتین وارد زبان ما شده است ودر زبان ما به معنای چاپگر صنعتی ، چاپگرغیر تماسی گفته میشود.در واقع ماشینی الکترونیکی است که  از قطعات مکانیکی و هیدرولیکی  تشکیل شده است.میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله دستگاه لیبل چسبان را  نیزمطالعه کنید.کاربرد اصلی آن در خطوط کارخانه های تولیدی از قبیل صنایع آرایشی بهداشتی ،غذایی ،آشامیدنی،ساختمان ،چوب،کارخانه های پتروشیمی و روغن های صنعتی و...میباشد.درادامه به طور کامل با کاربردهای آن آشنا خواهیم شد.

کاربرد جت پرینتر در صنایع مختلف 

جت پرینتر واژه ای است که از زبان لاتین وارد زبان ما شده است ودر زبان ما به معنای چاپگر صنعتی ، چاپگر غیر تماسی گفته میشود.در واقع ماشینی الکترونیکی است که  ازقطعات مکانیکی و هیدرولیکی  تشکیل شده است.میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله دستگاه لیبل چسبان را  نیز مطالعه کنید.کاربرد اصلی آن در خطوط کارخانه های تولیدی از قبیل صنایع آرایشی بهداشتی ،غذایی ،آشامیدنی،ساختمان ،چوب،کارخانه های پتروشیمی و روغن های صنعتی و...میباشد.درادامه به طور کامل با کاربردهای آن آشنا خواهیم شد.اما نکته ای که لازم در رابطه با این دستگاه ها عنوان شود این است که در هنگام خرید این دستگاه ها به دنبال جت پرینتر با ضمانت باشید. 

در پایان خط تولید پس از تمام شدن کلیه پروسه های تولیدی جت پرینتر نصب میشود و وظیفه اصلی ان این است که اطلاعات متغیر نظیر تاریخ تولید ،تاریخ انقضا،قیمت،شماره سریال ،لوگوی تولید کننده است. در واقع اطلاعاتی که گفته شد که بر روی هرمحصول درج میشود در واقع شناسنامه محصول است.این کار سبب میشود که مصرف کننده قادربه شناسایی به طور کامل محصول شود وبا توجه به پیشرفت تکنولوژی هر مصرف کننده حق دارد که بداند محصول تولید شده در چه تاریخی تولید وانقضا میشود وشماره سریال آن چیست؟

این اطلاعات به مصرف کننده این کمک را میکند که مشتری از سردرگمی در بیاید تابتواند جنس تقلبی واصلی را از هم تشخیص دهد.  انچه که از مطالب بالا برداشت میشود این است که اهیمت جت پرینتر در صنایع مختلف تا چه اندازه است. این نوع دستگاهها به چندین گروه طبقه بندی میشوند وهر کدام نقش خاص خود را دارند.

قسمت هایی از این دستگاهها باهم مشترک هستند.

1)برد اصلی الکترونیک؛ مغز دستگاه به شمار می آید.کنترل اصلی عملیات چاپگر را برعهده میگیرد.

2)هد دستگاه؛ وظیفه اصلی آن گرفتن اطلاعات از برد الکترونیک وپرتاپ جوهر بر روی محصول تولید شده است.

3)مدار جوهر رسانی؛این قسمت شامل مخزن جوهر ،مخزن حلال ،فیلتر تسویه جوهر ،پمپ ولوها ،شیلنگهای حاوی جوهر میباشدو وظیفه ی آن رساندن جوهر از مخازن گوناگون به هد دستگاه است.

4)چشم الکترونیک یا سنسور؛ در نزدیکی هد دستگاه قرار دارد ووظیفه اش دیدن محصولات بر روی خط تولید است وهمینطورارسال فرمان به برد اصلی الکترونیک جهت صدور فرمان چاپ میشود.

انواع چاپگر های صنعتی

چاپگرهای صنعتی به دوسته جت پرینتر صنعتی و جت پرینتر لیزری دسته بندی میشود.

تفاوتی که بین این دوچاپگر وجود دارد این است که در جت پرینتر ها ی صنعتی برای چاپ روی کالاها وبسته بندی ها از جوهر استفاده میشود ولی در تاریخ زن های لیزری برای چاپ از سوزاندن وحکاکی با لیزر استفاده میشود.

جت پرینتر  نیز به چند دسته تقسیم بندی میشود:

1)جت پرینترهای دستی درشت نگار که در کارگاههای  کوچک ومتوسط استفاده میشود.

2)جت پرینترهای  صنعتی ریز نگار و درشت نگار که درکارخانه های بزرگ و در تیراژتولید بالا استفاده میشود.

جت پرینتر های دستی کوچکترین جت پرینترهای دنیا هستند که از قسمت های اصلی که در قبل گفته ایم تنها شامل فتوسل وکنترلروهد هستند. به دلیل اینکه بسیار کوچک هستند به راحتی روی نوار نقاله نصب میشوند. همچنین ویژگی منحصربه فردی که نسبت به بقیه دارد کنترل از راه دور است. این دستگاه در دومدل ثابت و دستی قابل سفارش است.

مزایای دستگاه 

1)u2؛این چاپگر صنعتی یک جت پرینتر ارزان قیمت است.به راحتی با دست قابل استفاده است.

2)صفحه نمایش 2.8اینچی رنگی با نور پس زمینه

3)قابلیت کنترل از راه دور وقابلیت خاموش و روشن کردن

4)hp؛امکان تغییر جوهر برای سطوح قابل جذب وغیر قابل جذب در کمتر از5 ثانیه

5)ریموت کنترل جیبی دارد.

6)قابلیت درج کلیه حروف الفبای فارسی ولاتین یا هر زبان دیگر با فونت های موجود در ویندوز

7)انتخاب منو دیجیتال

8)قابلیت چاپ ازیک تا چهارسطر

9)قابلیت رمز گذاری

10)دارای باطری لیتیم با قابلیت 7 سال کار مداوم  

 

دلایل استفاده ازجت پرینتر دستی   dcn805یا dcn802 در شرکت یا فروشگاهتان

1)اپراتوری بسیار آسان ؛مطابق باتکنولوژی روز دنیا بدون نیاز به حافظه جانبی

2)کنترل پیشرفته وبه روز

جت پرینتر دستی یا ثابت

هرکدام از این دستگاهها برای شرایط ویژه ای ساخته شده اند وبا توجه به نیازاز آنها استفاده میشود. مثلا امکان قراردادن جت پرینترهای دستی بر روی نوار نقاله وجود ندارد. برای این که روی نوار نقاله به خوبی کد زنی صورت بگیرد بهتر است ازبارکدزن های ثابت استفاده کنید. امنیت بیشتر حینکار و سادگی کار بر روی خطوط اتوماتیک از ویژگی این نوع دستگاه هاست.

ازدلایل مهم استفاده از جت پرینتر میتوان به این مورد اشاره کرد که کارخانه های معتبر به دلیل اینکه برخی از شرکت ها محصول انها را کپی میکنند ودراصل یک نوع تقلب انجام میدهند برای جلوگیری از این اتفاق تصمیم گرفته اند از دستگاه های بارکدزن استفاده کنند که لوگو شرکت یا سایر اطلاعات دلیل بر این باشد که محصول اصل است وافراد بتوانند محصول اصل را از فرع تشخیص دهند. حال چگونه صورت میگیرد؟

با استفاده از جوهرهای uv میتوان بر روی محصول اطلاعات را به صورت نامرئی چاپ کرد.

تاکنون فکر کرده اید که اگر در شرکتتان از جت پرینتر برای درج اطلاعات استفاده نمیکردید چه اتفاقی می افتاد؟

اولا شما نیاز به نیروی بیشتر جهت درج اطلاعات روی محصولات نیاز داشتید.

ثانیا سرعت کد زنی بسیار پایین بود اما با استفاده از این دستگاه ها سرعت بالامیرود .

ثالثا کارسریعتر پیش میرفت ودر نتیجه شما محصولات بیشتری را میتوانستید به فروش برسانید.

رابعا شما اعتبار محصولات شرکت خود را بالابرده اید .یعنی مشتری متوجه میشود که اصل محصول را خریداری کرده است نه تقلبی آن را .

کاربرد جت پریتر در صنایع مختلف

 1)صنایع غذایی ونوشیدنی ودرکل صنایعی که محصولات دارای تاریخ انقضا هستند ،از ویژگی های مهم وضروری دستگاه جت پرینتر زدن تاریخ است،مخصوصا تاریخ انقضا.

در صنایع دیگرارم ولوگو مهم است. مثلا در کارتن سازی مهم است بطری های پلاستیکی وقوطی های فلزی وشیشه ای

قیمت

مشاغل میتوانند با خرید مستقیم این دستگاه ها از کارخانه با حذف دلالان با قیمت مناسب خرید انجام دهند. حتی واسطه هایی که میخواهند با فروش این نوع دستگاهها سود ببرند میتوانند به صورت عمده خرید کنند .به دلیل خرید عمده قیمت ها مناسب حساب میشود.

این نوع دستگاههای صنعتی هزینه های جانبی نگهداری وتعمیرات و جوهر را دارند.

اگر هزینه ای که بابت پرینت های خود میکنید  ، مهم است حتما هزینه لوازم جانبی را بپرسید. ولی به صرفه است که از این دستگاهها استفاده کنید. هزینه جوهرش سالانه از هزینه خود دستگاه گران تر میشود.

برخی از این دستگاهها وارداتی هستند واز خارج وارد میکنند.از کشورهایی نظیر انگلستان وارد میکنند.به دلیل وارداتی بودن هزینه ها نیز سنگین خواهد بود.  

خوشبختانه شرکت داناکدنگار این دستگاه ها را تولید میکنند ومحصول کشورخودمان است.

محصول کشور خودمان را خریداری کنیم تاکمک به تولیدکننده های داخلی کرده باشیم.

این نوع دستگاه ها بسیار باصرفه هستند .میتوانید از این دستگاهها در فروشگاه یا شرکتتان استفاده کنید و از مزایای ان بهره مند شوید.

 

ثبت نظر

کد امنیتی
;