• 09126899278 - 09124709149
چگونه از خشک شدن جوهر در جت پرینتر جلوگیری کنیم؟

چگونه از خشک شدن جوهر در جت پرینتر جلوگیری کنیم؟

1399/09/25

یکی از مهمترین مشکلاتی که مصرف کنندگان در استفاده از دستگاه‌های جوهر افشان با آن روبرو هستند، خشک کردن جوهر روی نازل‌های هد جت پرینتر است که سبب شستن هد می‌شود.

چگونه از خشک شدن جوهر در جت پرینتر جلوگیری کنیم؟

یکی از مهمترین مشکلاتی که مصرف کنندگان در استفاده از دستگاه‌های جوهر افشان با آن روبرو هستند، خشک کردن جوهر روی نازل‌های هد جت پرینتر است که سبب شستن هد می‌شود. در صورتی که مدت زمان زیادی عملیات چاپ توسط دستگاه جت پرینتر انجام نشود، منجر به خشک شدن رنگدانه‌ها در هد دستگاه می‌شوند و راه خروج جوهر را مسدود می‌کنند. 
برای حل این مشکل در زمان‌هایی که از دستگاه جت پرینتر استفاده نمی‌شود، از یک پوشش لاستیکی به کار می‌گیرند. در حالی که این روش نیز چندان جوابگو نیست، چرا که در هر صورت این پوشش لاستیکی نمی‌تواند از خشک شدن جوهر پیشگیری کند و فقط زمان خشک شدن جوهر را به عقب می‌اندازد. هنگامی که جوهر شروع به خشک شدن می‌کند، چگالی قطره تحت تاثیر می‌گیرد؛ بنابراین نازل‌ها نمی‌توانند جوهر را پرتاپ کنند.

روش‌های جلوگیری از خشک شدن جوهر در جت پرینتر

بهترین روش برای جلوگیری از خشک شدن جوهر در جت پرینتر، استفاده مستمر از دستگاه جت پرینتر است. حتی در زمان‌هایی که خط تولید به هر دلیلی کار نمی‌کند، لازم است با توجه به نوع جوهری که در دستگاه جت پرینتر قرار دارد به فاصله هر چند روز یک بار با دستگاه تعدادی پرینت گرفته شود تا جوهر در مسیر نازل‌های هد جت پرینتر خشک نشود. بعضی از افراد برای جلوگیری از خشک شدن جوهر از روش پرچ کردن به صورت دستی و اتوماتیک به کار می‌گیرند.

روش‌های می‌توان به کمک آن از خشک شدن جوهر جت پرینتر جلوگیری کرد.

در زمان‌هایی که هد مدت زمان زیادی چاپ نمی‌کنند، باعث خشک شدن جوهر می‌شود؛ بنابراین ممکن است نازل‌های هد دستگاه جت پرینتر از بین می‌روند. برای حل این مشکل بهتر است هد دستگاه جت پرینتر را در مدت زمان مشخص داخل حلال‌های مخصوص قرارداد تا هد دستگاه بازیابی شود و بتواند مجددا کار کند.
در هر صورت بهترین کار این است که هد دستگاه توسط تعمیرکار ماهر بررسی شود تا از آسیب دیدن هد دستگاه جلوگیری شود.
لازم به ذکر است که شستشوی پیاپی و پرچ کردن زیاد، میزان مصرف جوهر را افزایش می‌دهد و در آخر موجب بالا رفتن هزینه‌های چاپ می‌شود.
یکی از راه‌ها برای تشخیص انسداد نازل‌ها بر اثر خشک شدن جوهر مورد استفاده قرار می‌گیرد، گرفتن تست چاپ و مشاهده نتیجه پرینت برای آگاهی از نازل‌‌ها می‌باشد.

اسپری حلال مخصوص هد جت پرینتر

برای شستن هد دستگاه جت پرینتر لازم است از حلال‌های مخصوص استفاده کنید. حلال مخصوص را از فاصله مشخص 3 مرتبه روی دستگاه اسپری کنید، سپس با فشار دادن پمپ مخصوص، جوهر را به سر دستگاه منتقل کنید ( در اصطلاح پرچ کردن) اگر جوهر به صورت روان از هد خارج نشد این کار را مجددا تکرار کنید.


 

ثبت نظر

کد امنیتی
;