• 09126899278 - 09124709149
نکات مهم در رابطه با راه اندازی جت پرینتر

نکات مهم در رابطه با راه اندازی جت پرینتر

1399/03/27

امروزه با مشاهده ی پیشرفت های فراوان در زمینه صنعت و صنایع مختلف ، دیگر کمتر از روش های قدیمی و دستی برای چاپ استفاده می گردد و در حال حاضر بهره گرفتن از سیستم های چاپ غیرتماسی و جت پرینتر ها مهم شده است و می توان گفت که امروزه جت پرینتر از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد. یکی از علت هایی که جت پرینترها را محبوب کرده است این است که کار کردن با جت پرینتر ها بسیار اسان و راحت است. ویژگی دیگر جت پرینترها این است که انتقال و جابجایی دستگاه جت پرینتر نیز کار دشواری نیست و در کمترین زمان ممکن این کار انجام می شود

نکات مهم در رابطه با راه اندازی جت پرینتر

نکات مهم در خرید جت پرینتر دست دوم یا کارکرده از جمله مواردی است که در ارتباط مستقیم با نکات مهم راه اندازی جت پرینتر ها وجود دارد. 

امروزه با مشاهده ی پیشرفت های فراوان در زمینه صنعت و صنایع مختلف ، دیگر کمتر از روش های قدیمی و دستی برای چاپ استفاده می گردد و در حال حاضر بهره گرفتن از سیستم های چاپ غیرتماسی و جت پرینتر ها مهم شده است و می توان گفت که امروزه جت پرینتر از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد. یکی از علت هایی که جت پرینترها را محبوب کرده است این است که کار کردن با جت پرینتر ها بسیار اسان و راحت است. ویژگی دیگر جت پرینترها این است که انتقال و جابجایی دستگاه جت پرینتر نیز کار دشواری نیست و در کمترین زمان ممکن این کار انجام می شود. بنابراین قابل انتقال بودن جت پرینترها باعث شده تا محبوبیتی دوچندان در بین استفاده کنندگان پیدا کند. تمامی دستگاه های جت پرینتر صنعتی به خاطر قابلیتی که در بالا بیان شد، به علاوه به خاطر حجم و وزن پایین جت پرینتر به راحتی می توانند بر روی پایه های مخصوص تلسکوپی نصب شوند و قابل انتقال بین خطوط تولیدی کارخانه ها می باشند. پس دیگر نگران جابجایی دستگاه جت پرینتر در کارخانه نباشید چون این کار به راحتی امکان پذیر است. حال که خیالتان از بابت جابجایی  و نقل و انتقال جت پرینتر راحت شد، نحوه ی راه اندازی جت پرینتر را بیان می کنیم.

نحوه ی راه اندازی جت پرینتر

برای راه اندازی دستگاه جت پرینتر، ابتدا هد دستگاه را در حالت افقی قرار داده سپس با اسپری مخصوص 2 الی 3 مرتبه بر روی نازل های هد اسپری کنید. سپس بعد از چند ثانیه پمپ دستی که در زیر دستگاه قرار گرفته است را فشار دهید تا جوهر به سر هد دستگاه هدایت شود. پس از خروج کامل جوهر از نازل های هد، دستگاه شما آماده برای چاپ می باشد. اگر مشاهده کردید جوهر همراه با حباب هایی از هوا از نازل های هد خارج می شود، مجددا پمپ دستی را فشار دهید تا جوهر دوباره به سر هد منتقل شود. پس از اتمام کار در داخل درپوش مخصوص هد یک دستمال تمیز قرار داده و با مرطوب کردن آن توسط اسپری مخصوص آن را دقیقا بر روی نازل های هد قرار می دهیم. پس از راه اندازی دستگاه جت پرینتر، لازم است تا به نکاتی چند در رابطه با راه اندازی و انتقال جت پرینترها توجه کنید تا با انجام یک سری کارها جت پرینتر تان را به یک دستگاه دائمی در کسب و کارتان تبدیل کنید و سالیان بیشتری از آن بهره ببرید.

-چنانچه از دستگاه جت پرینتر به مدت طولانی استفاده نشود در راه اندازی با مشکل خاصی روبرو نمی شوید و با صرف هزینه بسیار جزئی می توان جت پرینتر را دوباره راه انداخت. پس نگران این موضوع نباشید که مدتی دستگاه جت پرینتر تان را کنار گذاشته اید و دیگر نمی توانید از آن استفاده نمایید

-.همچنین جت پرینترها حتی زمانی که برق قطع و وصل می شود نیز می توانند به سهولت راه اندازی شوند و استفاده کننده بدون نگرانی از ریزش جوهر می تواند از آن استفاده کند.

-در صورت عدم استفاده از دستگاه بیش از 48 ساعت حتما دستگاه را روشن کرده و پس از طی مراحل راه اندازی، چندین چاپ با ارتفاع  18 میلیمتر از دستگاه بگیرید. این کار موجب می شود تا نازل های هد دچار آسیب دیدگی نشوند.

-در صورت عدم استفاده از دستگاه به مدت طولانی لازم است کارتریج جوهر را از دستگاه خارج کرده و به جای آن کارتریج حلال قرار دهید و با استفاده از پمپ دستی کل مدار را شست و شو دهید.

-در صورت استفاده از جوهر های رنگی حتما باید هر روز دستگاه را روشن کنید و از آن چاپ بگیرید. علاوه بر آن هفته ای یک بار لازم است کارتریج جوهر را از دستگاه خارج و به جای آن کارتریج حلال قرار دهید و کل مسیر را کاملا شست و شو دهید تا دچار انسداد مسیر نشوید. ضمن اینکه حتما قبل از روشن کردن دستگاه، کارتریج جوهر را از جت پرینتر خارج کرده و آن را خوب تکان دهید و سپس مجددا آن را وارد دستگاه کنید. این کار بسیار مهم است و حتما باید در صورتی که از جوهر های رنگی استفاده می کنید، این کار را انجام دهید.

-برای افزایش طول عمر دستگاه جت پرینتر لازم است تا سالی یک بار دستگاه سرویس کامل و فیلتر تعویض گردد. ضمن اینکه هر دستگاه جت پرینتری نیاز به تعمیر و سرویس دوره ای دارند.

ثبت نظر

کد امنیتی
;