• 09126899278 - 09124709149
نوار نقاله های تلسکوپی

نوار نقاله های تلسکوپی

1398/05/22

مهندس یکی از شرکتهای خارجی در مورد ساخت نوار نقاله های جدید مثل نوار نقاله حلزونی ،تلسکوپی وغیره این گونه میگوید: شرکت پالت سازی از انها ایده ای در راستای بالابردن سرعت کاری ، کاهش خطر در کار و ایجاد امنیت برای کارگران ...درخواست میکند.این مهندسین با مشاهده حمل و نقل محصولات تولید شده توسط لیفتراک ها از کنار خط تولید انجام میشود .

نوار نقاله های تلسکوپی

مهندس یکی از شرکتهای خارجی در مورد ساخت نوار نقاله های جدید مثل نوار نقاله حلزونی ،تلسکوپی وغیره این گونه میگوید: شرکت پالت سازی از انها ایده ای در راستای بالابردن سرعت کاری ، کاهش خطر در کار وایجاد امنیت برای کارگران ...درخواست میکند.این مهندسین با مشاهده حمل و نقل محصولات تولید شده توسط لیفتراک ها از کنار خط تولید انجام میشود به دلایل مختلفی از جمله امنیت کارگران ،همچنین حجم زیادی از محصولات که یا توسط لیفتراکهای زیادی جابه جا میشود یا در همان خط تولید باقی میمانند تا به انبار برده شود. ازاین رو مهندسین این شرکت تصمیم گرفته اند تا تسمه نقاله های جدیدی شروع به ساخت کنند که از همان خط تولید با خطوط انتقال عمودی و افقی محصولات را به انبار منتقل کنند و به صورت مرتب در قفسه ها قرار دهند. این اتوماسیون نه تنها بهره وری را بالابرد وسرعت کاری همه بالا رفت ،نیاز به کارگران کمتر وهمچنین امنیت کاگران به دلیل رفت وامد کم لیفتراک ها تامین میشود.بخشی از کاربرد مهم نوار نقاله ها درصنعت بوده است. ای نوارنقاله ها که به نوار نقاله های مرتب سازی مشهور است .این نوار نقاله ها با استفاده از سیستم های نرم افزاری به طور نمونه از طریق بارکد خوانی و...محصولات مرتب به انبار منتقل کرده ومیچیند.

Sortation Conveyor

 

مدیر یک شرکت ساختمانی میگوید که برای جابه جایی محموله های سنگین،مشکلاتی پیش رو داشتند. ازجمله پله های گچی وپله های رنگی اسیب می دیدند،از طرفی کاگران بسیار خسته میشدند وضرر وزیان افزایش می یافت .از این برای راه حل این مشکلات به سراغ خرید تسمه نقاله رفتند. از این  برای حمل ونقل مصالح سختمانی از تسمه نقاله استفاده کردند. که درکنار کاهش هزینه ها سرعت عملکرد بالا رفت.

نوار نقاله های عمودی که محصولات سنگین را همچون آسانسور  به بالا منتقل میکنند. این در حالی است که جابه جایی این مواد توسط آسانسورهای معمولی امکان پذیر نیست.

میتوانید برای جاهایی که باریک هستند ازتسمه نقاله های با عرض کم استفاده کنید .همانطور که مشاهده میکنید این نوار نقاله ها کمربند 10اینچ است.

در ادامه مقاله به توصیف نوار نقاله های تلسکوپی میپردازیم. یکی از مزیتهای مهم نوار نقاله های تلسکوپی خاصیت چرخشی این نوار نقاله ها ست. (خاصیت زاویه دار کردن نوار نقاله ها)

تعریف نوار نقاله های تلسکوپی : این نوع از نوار نقاله‌ها به شکل باز وبسته ساخته میشود.در این نوع از نوار نقاله‌ها طول اصلی دستگه ثابت است ومابقی به شکل کشویی به درون دستگاه توسط دکمه ای هدایت میشود.

سه نوع نوار نقاله تلسکوپی را بررسی میکنیم.

1-نوار نقاله های تلسکوپی جهت سالن های بدون سکو

2-نوار نقاله ای تلسکوپی مخصوص جاهایی دارای سکو به صورت ثابت

3-نوار نقاله های تلسکوپی مخصوص جاهای دارای سکو به صورت چرخ دار

در سالن ها یا انبار هایی که سکو برای بارگیری ندارند از تسمه نقاله های تلسکوپی مخصوص این سالن ها استفاده میکنند (نوع 1)به دلیل اینکه بارگیری از حدود 70سانت فاصله با زمین صورت گرفته میشود .طراحان را مجبور به ساخت نوار نقاله به صورت دم دار شویم. در این نوار نقاله ها 12متر به صورت افقی و2متر به صورت مایل (زاویه دار)است. این در حالی است که کانوایرها در حالت بسته شدن به حدود سه متر بسته میشود.

برای جابه جایی وقرارد دادن محصولات بر روی سکو ها نیز از نوار نقاله استفاده میشود.  جابه جایی وحمل ونقل  مواد با استفاده از نوار نقاله های تلسکوپی مخصوص دارای سکو به صورت اتوماتیک انجام میشود.  با مشاهده تصاویر زیر به طور کامل آشنا میشوید.

 

 

در تصاویر بالا نحوه بارگیری نوارنقاله تلسکوپی مخصوص جاهایی که دارای سکو ثابت هستند،را مشاهده میکنید.

ثبت نظر

کد امنیتی
;