• 09126899278 - 09124709149
نقش جت پرینتر در تولید ماسک بهداشتی

نقش جت پرینتر در تولید ماسک بهداشتی

1399/09/18

با سرایت کرونا، میزان تقاضا جهت خرید دستگاه‌های چاپ به روی ماسک و محصولات ضدعفونی کننده و بهداشتی افزایش یافته است.

نقش جت پرینتر در تولید ماسک بهداشتی

با سرایت کرونا، میزان تقاضا جهت خرید دستگاه‌های چاپ به روی ماسک و محصولات ضدعفونی کننده و بهداشتی افزایش یافته است. با توجه به این که امروزه به دلیل افزایش شیوع ویروس کرونا، استفاده از ماسک در تمام مکان‌ها اجباری شده است. ماسک‌ها به شکل‌ها مختلفی مانند ماسک‌های جراحی، ماسک سه لایه و ماسک n95 تولید و به بازار عرضه می‌شوند.
اکثر تولیدکنندگان برای بالا بردن میزان اعتبار محصولات خود یکسری اطلاعات و مشخصات مهمی مانند تاریخ تولید و انقضا، برند تولیدکننده و بارکد روی محصولات درج می‌کنند؛ چاپ اطلاعات روی محصولات تنها توسط دستگاه‌های جت پرینتر امکان پذیر می‌باشد. 

جت پرینتر

جت پرینتر، نوعی دستگاه چاپگر است که برای انواع چاپ‌ها به روی بسته بندی کالاها استفاده می‌شود؛ همچنین جت پرینترها به دو طبقه دستی و صنعتی تقسیم می‌شوند. از جت پرینتر دستی برای چاپ در کارخانه‌هایی که کالاهای بزرگی از قبیل بشکه، گالون، گونی با تعدادی محدود در طول روز تولید می‌کنند، مناسب می‌باشد. نحوه عمل آن بدین گونه است که دستگاه به واسطه اپراتور مقابل محصول قرار گرفته سپس با فشردن اهرم دستگاه، عملیات چاپ به روی محصولات صورت می‌گیرد.

از دستگاه جت پرینتر صنعتی در شرکتهایی که میزان تولید روزانه آن زیاد است استفاده می‌شود؛ و همچنین در صنایع مختلفی مانند دارویی، خودروسازی، آرایشی و بهداشتی و غیره کاربرد دارد. دستگاه جت پرینتر صنعتی، در زمان فرایند چاپ نیازی به اپراتور نداشته و خود دستگاه به طور خودکار عمل می‌کند.

طریقه چاپ  روی ماسک و محصولات بهداشتی

با گسترش شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، میزان تقاضا محلول‌های ضدعفونی کننده افزایش یافته و شرکتهای دارویی و بهداشتی روزانه حجم زیادی را تولید می‌کنند. همان طور که قبلا ذکر شد برای درج اطلاعات به روی محصولات از جت پرینتر صنعتی استفاده می‌شود. بدین صورت که، محصولات به کمک نوار نقاله به شکل خودکار روی دستگاه جت پرینتر قرار گرفته و پروسه چاپ انجام می‌شود. ماسک‌ها باید در یک محیط استریلیزه ساخته شوند، بنابراین دستگاه‌های جت پرینتر علاوه بر عدم تولید آلودگی نیازی به هیچ گونه حلالی ندارد و برای عمل چاپ روی ماسک مناسب می‌باشد. 

اکثر تولیدکنندگان مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده از دستگاه جت پرینتر دستی برای چاپ اطلاعات استفاده می‌کنند. مدل اول این دستگاه‌ها، از قطعه‌ای به نام انکودر تشکیل شده که در زمان چاپ توسط اپراتور، خطاهایی که در وقت حرکت جت پرینتر به وجود می‌آید را کاهش می‌دهد.

مدل دیگری از دستگاه‌های جت پرینتر که قطعه انکودر در آن وجود ندارد، برای چاپ به روی محصولاتی که در ابعاد و اندازه‌های کوچک هستند مناسب می‌باشد.

مدل سوم دستگاه‌های جت پرینتر که به صورت خودکار و ثابت عمل می‌کنند. این نوع دستگاه دارای پایه‌هایی هستند که در خط تولید نصب شده و به کمک چشمی که به روی دستگاه موجود است می‌تواند محصولات را تشخیص دهد و فرایند چاپ را انجام دهد.

قیمت جت پرینتر چاپ ماسک

قیمت جت پرینترهای مناسب چاپ روی ماسک و دیگر محصولات آرایشی و بهداشتی به عوامل زیادی از جمله نوع جت پرینتر و کاربردهای آن بستگی دارد.


 

ثبت نظر

کد امنیتی
;