• 09126899278 - 09124709149
نحوه ی کار و تفاوت جت پرینترهای سنسوردار و بدون سنسور

نحوه ی کار و تفاوت جت پرینترهای سنسوردار و بدون سنسور

1399/03/20

امروزه بسته بندی محصولات یکی از جنبه های مهم در بازاریابی و فروش است که افراد به آن اهمیت خاصی می دهند. فارغ از درنظر گرفتن کیفیت محصول، بسته بندی آن خیلی مهم است زیرا در دنیایی که شاهد تنوع در بسته بندی های محصولات مشابه هستیم، بسته بندی مناسب یک محصول است که باعث جلب توجه مشتری و فروش محصول می شود. در دنیای صنعتی امروز جت پرینترها تکمیل کننده ی فرآیند بسته بندی محصولات هستند. دستگاه های جت پرینتر دارای انواع مختلفی هستند زیرا محصولات و نوع بسته بندی آن ها متفاوت است.

نحوه ی کار و تفاوت جت پرینترهای سنسوردار و بدون سنسور

امروزه بسته بندی محصولات یکی از جنبه های مهم در بازاریابی و فروش است که افراد به آن اهمیت خاصی می دهند. فارغ از درنظر گرفتن کیفیت محصول، بسته بندی آن خیلی مهم است زیرا در دنیایی که شاهد تنوع در بسته بندی های محصولات مشابه هستیم، بسته بندی مناسب یک محصول است که باعث جلب توجه مشتری و فروش محصول می شود. در دنیای صنعتی امروز جت پرینتر ها تکمیل کننده ی فرآیند بسته بندی محصولات هستند. دستگاه های جت پرینتر دارای انواع مختلفی هستند زیرا محصولات و نوع بسته بندی آن ها متفاوت است. جت پرینترها دارای دسته های مختلفی هستند که ما در اینجا به بررسی دو نوع جت پرینترهای سنسودار و بدون سنسور می پردازیم.

جت پرینترهای بدون سنسور

ساده ترین نوع جت پرینترها، جت پرینترهای بدون سنسور می باشند که شامل یک شاسی هستند که در دست قرار می گیرند و با استفاده از کارتریج جت پرینتر و جوهر درون آن متون و اعداد موردنظر و یا هر چیز دیگری که فکرش را بکنید مثل لوگو، بارکد و ... را با هر فونت و زبانی که بخواهید می توانید روی محصولی که در مقابل این دستگاه قرار می گیرد چاپ کنید. به این نوع دستگاه ها، جت پرینتر دستی نیز می گویند. باید توجه داشته باشید که جت پرینترهای دستی فقط می توانند تا حداکثر 6 سطر را برای شما چاپ کنند، آن هم به گونه ای که حداکثر اندازه ی حروف باید 15 میلی متر باشد. نحوه ی کار جت پرینترهای دستی ساده است و بدین گونه است که پس از مشخص کردن اطلاعاتی که قرار است روی محصول چاپ شود، محصول را در مقابل دستگاه قرار داده و دکمه ی چاپ را می زنیم و یا اینکه با تکان دادن دستگیره ی کنار دستگاه اطلاعات را روی محصول چاپ می کنیم. این دستگاه به دلیل کند بودن سرعت چاپ روی محصولات برای کارگاه هایی که تولید زیادی ندارند مناسب است و برای استفاده از جت پرینترها در کارگاه ها و کارخانه های بزرگ که روزانه محصولات زیادی تولید و بسته بندی می شوند از جت پرینترهای اتوماتیک استفاده می شود.

جت پرینترهای سنسوردار

نام دیگر این دستگاه ها جت پرینترهای اتوماتیک یا جت پرینتر صنعتی است که یکی از پرکاربرد ترین نوع جت پرینترهاست. این دستگاه می تواند به طور اتوماتیک محصول را در مقابل خود تشخیص دهد. نحوه ی کار این جت پرینتر بدین گونه است که محصولات روی دستگاه فیکس می شوند. سپس توسط نوار نقاله محصولات از جلوی جت پرینتر سنسوردار عبور می کنند. جت پرینتر توسط سنسوری که دارد محصولات را یکی یکی تشخیص داده و اطلاعات از قبل مشخص شده را روی آن ها چاپ می کند. سرعت انجام کار در جت پرینترهای سنسودار از سرعت جت پرینترهای بدون سنسور بسیار بالاتر است. جت پرینترهای صنعتی در شکل های متنوع و گوناونی در بازار موجود هستند و به طور کلی به صورت ادغام شده با دیگر دستگاه هایی که در کارخانه وجود دارد مود استفاده قرار می گیرند. مثلا جت پرینترها بر روی تسمه های عبور محصول نصب می شوند و محصولات بسته بندی شده روی این تسمه و مقابل جت پرینتر قرار می گیرند و عمل چاپ و پرینت انجام می شود.

تا اینجا متوجه شدیم که جت پرینترها یکی از اجزای مهم و کاربردی در هر کارگاه و کارخانه ی تولید محصول است. شما می توانید با رفتن به سایت "گروه صنعتی دانا" پس از بررسی مشخصات هر دستگاه و آشنایی با نحوه ی کار آن ها، دستگاه موردنظر خود را به راحتی سفارش دهید. ضمن اینکه با مقایسه ی قیمت های گروه صنعتی دانا با دیگر شرکت ها از تضمین قیمت و کیفیت آن مطمئن شوید.

ثبت نظر

کد امنیتی
;