• 09126899278 - 09124709149
معرفی دستگاه تاریخ زن دستی

معرفی دستگاه تاریخ زن دستی

1399/06/18

دستگاه‌ تاریخ زن با اشکال و کاربرد‌های گوناگون در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. دستگاه‌ تاریخ زن به سه دسته رایج دستی، اتوماتیک، نیمه اتوماتیک دسته بندی می‌شوند؛ که ما در این مقاله قصد داریم با دستگاه تاریخ زن دستی و کاربرد و انواع آن آشنا شویم.

دستگاه‌ تاریخ زن با اشکال و کاربرد‌های گوناگون در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. دستگاه‌ تاریخ زن به سه دسته رایج دستی، اتوماتیک، نیمه اتوماتیک دسته بندی می‌شوند؛ که ما در این مقاله قصد داریم با دستگاه تاریخ زن دستی و کاربرد و انواع آن آشنا شویم.

نحوه کارکرد دستگاه تاریخ زن دستی

تاریخ زن دستی جزو اولین و قدیمی ترین دستگاه‌‌های چاپ می‌باشد. نحوه کار دستگاه تاریخ زن دستی، بسیار ساده است و به صورت ابتدایی عمل می‌کند. تاریخ زن دستی در مدل‌های ساده از جوهر جامد و در مدل‌های پیشرفته از جوهر حرارتی استفاده می‌شوند. دستگاه تاریخ زن دستی با جوهر جامد دارای یک باکسی از حروف می‌باشد که بر اساس آن می‌توان اعداد و کلمات مورد نیاز متن را روی قالب تاریخ زن بچینید سپس محصول را مقابل دستگاه قرار داده و اهرم را فشار دهید. در تاریخ زن دستی با جوهر حرارتی، ابتدا جوهر گرم شده سپس روی محصول پاشیده می‌شود.

 دستگاه تاریخ زن دستی برای ثبت اطلاعات روی محصولات به ریبون نیاز دارد. ریبون یا جوهر، نوار سیاه رنگی حروف روی آن چاپ می‌شود و در زمان بسته بندی محصولات لازم است همچنین به صورت عمده خریداری می‌شود.  دستگاه تاریخ زن می‌تواند در کوتاه ترین زمان، مشخصات محصولات را در سطوح صاف چاپ کند. تاریخ زن‌های دستی نمی‌توانند لوگو و بارکد را روی محصولات چاپ کنند و فقط 3 سطر از اطلاعات را روی محصولات ثبت می‌کند.

کاربرد تاریخ زن دستی

دستگاه تاریخ زن دستی به روی محصولاتی شامل محصولات غذایی، دارویی، بهداشتی، نوشیدنی برای درج تاریخ تولید، تاریخ انقضاء، و دیگر اطلاعات ضروری استفاده می‌شود.

نکات نگهداری دستگاه تاریخ زن دستی

* این دستگاه‌ها از جوهرهای جامد و حرارتی استفاده می‌کنند به همین خاطر در صورتی که مدتی از دستگاه استفاده نشود دچار مشکل می‌شود؛ بنابراین لازم است روزانه از دستگاه بازدید شود.
* تاریخ زن‌های دستی در زمان چاپ از قالب‌های آماده استفاده می‌کنند بنابراین استفاده طولانی مدت از قالب‌ها باعث از بین رفتن دستگاه می‌شود.

مزایای دستگاه تاریخ زن دستی

1. پایین بودن قیمت دستگاه
2. بالا بودن سرعت چاپ کلمات
3. خشک شدن سریع چاپ
4. تنوع در رنگ برای چاپ
5. سبک بودن وزن دستگاه
6. پشتیبانی سایر زبان‌ها

معایب دستگاه تاریخ زن دستی

دستگاه‌های تاریخ زن دستی در زمان چاپ بدلیل فشاری که به ریبون وارد می‌شود ممکن است به بسته بندی محصولات آسیب وارد شود.

انواع تاریخ زن‌های دستی

تاریخ زن دستی حرارتی:

تاریخ زن دستی حرارتی با جوهرهای رنگی برای چاپ اطلاعات به روی پاکت، فویل، آلومینیوم، کیسه‌های پلاستیکی، لیبل، مقوا، چرم و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد. جنس کلمات از برنج بوده و دارای عرضی ثابت می‌باشد که برای چاپ‌های کوچک مناسب است.نحوه عمل این دستگاه بدین صورت می‌باشد که کلمات و حروف مورد نظر روی کلیشه چیده شده و در زیر دستگاه قرار می‌گیرد سپس ریبون حرکت کرده و کلمات و حروف روی بسته بندی چاپ می‌شوند.

1. استفاده از تاریخ زن دستی حرارتی برای واحدهای تولیدی کوچک مناسب است.
2. کار کردن با دستگاه تاریخ زن دستی حرارتی بسیار راحت و آسان می‌باشد.
3. قیمت خرید دستگاه تاریخ زن دستی حرارتی بسیار ارزان و مناسب است درنتیجه هزینه تعمیرات این دستگاه بسیار پایین است.

تاریخ زن دستی تخم مرغ:

یکی دیگر از انواع دستگاه‌های تاریخ زن دستی که برای چاپ کلمات به روی تخم پرندگان استفاده می‌شود تاریخ زن دستی تخم مرغ می‌باشد. 

1. از شکستن تخم مرغ جلوگیری می‌کند.
2. دارای بالاترین کیفیت چاپ
3. مناسب و به صرفه بودن قیمت
4. بی نیاز از هر گونه نگهداری

تاریخ زن دستی الکترونیکی:

دستگاه تاریخ زن دستی الکترونیکی، یکی از جدیدترین مدل‌های تاریخ زن دستی می‌باشد که برای ثبت و چاپ اطلاعات به روی محصولات از سیستم الکترونیکی استفاده می‌کند؛ که به آنها تاریخ زن لیزری یا جوهر افشان نیز گفته می‌شود.نحوه‌ی عمل این دستگاه‌ها بسیار ساده بوده؛ بدین صورت که کلمات را مشخص کرده سپس دستگاه را روی محصول قرار دهید و کلید چاپ را بزنید.

در پایان، اگر قصد خرید دستگاه‌های تاریخ زن با قیمت مناسب برای واحد‌های تولیدی کوچک را دارید ما دستگاه تاریخ زن دستی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. 
در زمان خرید دستگاه‌های تاریخ زن دستی حتما به خدمات پس از فرش دستگاه دقت کنید.


 

ثبت نظر

کد امنیتی
;