• 09126899278 - 09124709149
مشکلات رایج دستگاه جت پرینتر

مشکلات رایج دستگاه جت پرینتر

1399/08/27

دستگاه‌های چاپگر  یا جت پرینتر، در عین سادگی و کارایی بالا گاهی اوقات دچار مشکلات زیادی می‌شوند. بسیاری از این مشکلات دلایل مختلفی دارند اما مهمترین و شایع‌ترین علت گروهی از مشکلات، نگهداری و مراقبت نادرست از دستگاه‌های جت پرینتر است.

مشکلات رایج دستگاه جت پرینتر

دستگاه‌های چاپگر  یا جت پرینتر، در عین سادگی و کارایی بالا گاهی اوقات دچار مشکلات زیادی می‌شوند. بسیاری از این مشکلات دلایل مختلفی دارند اما مهمترین و شایع‌ترین علت گروهی از مشکلات، نگهداری و مراقبت نادرست از دستگاه‌های جت پرینتر است.
البته می‌توان بسیاری از مشکلات دستگاه‌های جت پرینتر را در زمان خرید برای همیشه جلوگیری کرد. در ادامه مطالب می‌خواهیم با سوالات و مشکلات افراد با دستگاه‌های جت پرینتر مواجه شده‌اند آشنا شویم.

1. چرا جت پرینتر ما یک ردیف چاپ نمی‌کند؟

گاهی اوقات ممکن است که دستگاه جت پرینتر یک ردیف را چاپ نکند؛ این مشکل بدین دلیل است که یک ردیف از نازل هد دستگاه جت پرینتر به طور صحیح کار نمی‌کند. و دلایل شایع آن به شرح زیر است:

  • ممکن است مقداری آب یا رطوبت به داخل نازل هد دستگاه جت پرینتر وارد شده باشد. 
  • ممکن است هد دستگاه جت پرینتر به درستی شستشو داده نشده است. بهتر است در زمان شستشو از حلال‌های مخصوص استفاده کنید.
  • *کانکشن یا برد پشت هد دستگاه‌های جت پرینتر قطعات مهم و حساسی هستند که در زیر فشار زیاد کاری می‌باشند. گاهی اوقات ممکن است علل اصلی عدم چاپ در نازل‌ها، ناتوانی و ضعیف بودن قطعات می‌باشد. 
  • *فیلتر دستگاه جت پرینتر به موقع تعویض نشده است.

2. باید چیکار کرد تا در زمان خرابی دستگاه جت پرینتر، تولید متوقف نشود؟

اگر که چند خط تولید دارید و به طور همزمان چند دستگاه جت پرینتر در شرکت به فعالیت مشغول هستند، بهتر است یک یا چند دستگاه جت پرینتر اضافی خریداری کنید برای زمانی دستگاه‌های جت پرینتر دچار مشکل می‌شوند. با جایگذاری دستگاه جت پرینتر دیگر می‌توان مشکل را موقتی حل کرد.
در صورتی که فقط از یک دستگاه جت پرینتر استفاده می‌کنید، خرید یک دستگاه جت پرینتر اضافی کار درستی به نظر نمی‌رسد؛ بنابراین بهتر است دستگاه جت پرینتر مورد نظرتان را از یک شرکت معتبر که دارای گارانتی هست خریداری کنید تا در زمان مشکل هم دستگاهتان را درست کنند هم در  هنگامی که دستگاه دچار مشکل شده به صورت موقت یک دستگاه جت پرینتر یدک در اختیارتان قرار دهند.

3. چرا قیمت جوهر دستگاه‌های جت پرینتر بالا است؟

اکثر دستگاه‌های جت پرینتر از تکنولوژی‌ خاصی با کارایی مختلف ساخته می‌شوند. برای کاهش هزینه جوهر لازم است که قبل از خرید دستگاه جت پرینتر، حتما میزان تولید خود را با هزینه جوهر در نظر بگیرید. بدین منظور که اگر میزان تولیداتتان بالاست بهتر است دستگاهی را خریداری کنید که قیمت جوهر آن به صرفه باشد.
راه حل دیگری که برای کاهش هزینه جوهر می‌توان عملی کرد، تغییر روش و تکنیک چاپ دستگاه است. به عنوان مثال انتخاب چاپ نقطه‌ای در دستگاه‌هایی که این قابلیت را دارند سبب کاهش مصرف و هزینه‌های جوهر می‌شود.

4. چرا دستگاه جت پرینتر را شرکت سازنده تعمیر نمی‌کند؟

در صورتی که دستگاهی را جهت خرید در نظر گرفته‌اید که دارای قطعات و تکنولوژی جدید است؛ حتما قبل از خرید با شرکت سازنده توافق کنید که در آینده اگر مشکلی برای دستگاه پیش آمد آن را تعمیر کند. در صورتی که شرکت سازنده توافق را قبول نکرد از شرکت دیگری خرید را انجام دهید.

ثبت نظر

کد امنیتی
;