• 09126899278 - 09124709149
مسیرشویی دستگاه جت پرینتر

مسیرشویی دستگاه جت پرینتر

1400/02/22

دستگاه‌ جت پرینتر به دلیل مصرف جوهر، نیازمند مراقبت‌های ویژه‌ای هست.

مسیرشویی دستگاه جت پرینتر

دستگاه‌ جت پرینتر به دلیل مصرف جوهر، نیازمند مراقبت‌های ویژه‌ای هست. با وجود اینکه جوهر در دستگاه‌های جت پرینتر با گذشت زمان خشک می‌شود، این خشکی جوهر سبب می‌شود که به قطعات مختلف دستگاه الخصوص هد دستگاه جت پرینتر ضربه بزند. همچنین مصرف جوهر نامناسب یا آلوده امکان دارد موجب مسدود شدن  مسیر شود. یکی از روش‌هایی که برای رهایی از این مشکل در شرکت‌های تولید کننده دستگاه جت پرینتر صورت می‌گیرد، مسیرشویی است. این عمل بهتر است توسط تکنیسین ماهر و کارآزموده در واحد تولید جت پرینتر انجام شود تا از بروز هر گونه آسیب به دستگاه در زمان مسیرشویی جلوگیری شود. 

نحوه مسیرشویی دستگاه جت پرینتر

مسیر شویی دستگاه جت پرینتر به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد که بهترین روش مسیرشویی از ابتدای مسیر یا به زبان ساده‌تر کاتریج است که تمام مسیرهای دستگاه شامل فیلتر، هد و لوله ها شسته می‌شود. باید توجه داشت که هر چند مسیر شویی قسمتی از مشکلات مجود در دستگاه جت پرینتر را حل می‌کند اما عمل مسیر شویی برای هد و فیلتر دستگاه مضر است و موجب کاهش طول عمر هد و فیلتر می‌شود. بنابراین انجام مکرر آن سبب از بین رفتن هد خواهد شد؛ که پشنهاد دانا کد نگار برای شستشوی دستگاه فقط در شرایط خاص باید تحت نظر کارشناسان صورت بگیرد.
اغلب عمل مسیر شویی هنگامی صورت می‌گیرد که گرفتگی در هد دستگاه مشاهده شود یا برای زمانی که لازم به چاپ با دستگاه نباشد. بهترین راه حل برای افزایش طول عمر دستگاه‌های جت پرینتر، مصرف جوهر مناسب و استفاده مداوم از دستگاه می‌باشد.


 

ثبت نظر

کد امنیتی
;