• 09126899278 - 09124709149
راه حلهای  چاپ تاریخ وبارکد  برای صنایع پزشکی ودارویی

راه حلهای چاپ تاریخ وبارکد برای صنایع پزشکی ودارویی

1398/02/11

در خطوط تولید مختلف از جت پرینتر ها ویا بارکد زنها استفاده میشود. در بسته بندی مواد غذایی ،دارویی ،صنعت چوب ،پتروشیمی وغیره از تاریخ زنها استفاده میشود. کاربرد جت پرینترها فراتر از موارد گفته شده است. امروز در خط تولید بسیار از این دستگاهها استفاده میشود. اما از موارد گفته شده مهمترینشان مبحث خطوط تولید دارویی ولوازم پزشکی است .کیفیت چاپ در خطوط تولید دارویی مهمتر است. خوانایی وشفافیت روی تولیدات پزشکی و دارویی مبحث مهمی است. در همین حیطه جت پرینترها نیز بهره وری خط را تسهیل کند وبتواند به صورت یکپارچه به خطوط تولید امروزی متصل شود.شاید یکی ازدلایل مهم استفاده از جت پرینتر ها مخصوصا جت پرینترهایی که جوهر نامر ئی دارند ،اصالت دارو است .زیرا مصرف کننده بتواند داروی تقلبی را از داروی سالم تشخیص دهند.

راه حلهای  چاپ تاریخ وبارکد  برای صنایع پزشکی ودارویی

در خطوط تولید مختلف از جت پرینتر  استفاده میشود. در بسته بندی مواد غذایی ،دارویی ،صنعت چوب ،پتروشیمی وغیره از تاریخ زنها استفاده میشود. کاربرد جت پرینتر در صنایع مختلف فراتر از موارد گفته شده است. امروز در خط تولید بسیار از این دستگاهها استفاده میشود. اما از موارد گفته شده مهمترینشان مبحث خطوط تولید دارویی ولوازم پزشکی است .کیفیت چاپ در خطوط تولید دارویی مهمتر است. خوانایی وشفافیت روی تولیدات پزشکی و دارویی مبحث مهمی است. در همین حیطه جت پرینترها نیز بهره وری خط را تسهیل کند وبتواند به صورت یکپارچه به خطوط تولید امروزی متصل شود.شاید یکی ازدلایل مهم  استفاده از جت پرینتر ها مخصوصا جت پرینترهایی که جوهر نامرئی دارند ،اصالت دارو است .زیرا مصرف کننده بتواند داروی تقلبی را از داروی سالم تشخیص دهند.

چرا جت پرینتر راهکار مناسب خطوط تولید دارو ولوازم پزشکی است؟

1)مزیت های کاررایی

2)استفاده اسان

3)بهره وری

4)اطمینان از چاپ

حال سوال مطرح میشود که انواع جت پرینترها چه تفاوتی باهم دارند؟

چاپگر ها از نظر مکانیسم چاپ به چند دسته تقسیم بندی میشوند.

1)جوهر افشان

چاپگری که با پاشیدن قطرات بسیار ریز جوهر بر روی کاغذ نقش ایجاد میکند. پرینترهای جوهر افشان معمول ترین نوع پرینتری است که برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار میگیرد.

2)سوزنی

چاپگری که در ان حرف یا نماد به صورت ماتریسی از نقاط است. توسط ضربات سوزنهای باریکی بر روی یک نوار حاوی جوهر ودرنهایت بر روی کاغذ شکی میگیرد. چاپگرهای سوزنی صدای بالا وکیفیت پایینی دارند. از سئی دیگر چاپگرهای سوزنی معمولا قیمت ارزانی دارند. این نوع چاپگر ها در چاپ فاکتور های فروشگاهی ،صدور چک ،چاپ دفترجه ،بلیط قطار ،نامبرد. برای چاپ تصاویر مناسب نیستند.

3)لیزری

دراین از جت پرینترها برای نشاندن جوهر برروی کاغذ از پرتوهای لیزری استفاده میکنند .چاپگرهای لیزری به گروه رنگی وسیاه وسفید تقسیم میشود. چاپگرهای سیاه وسفید بیشتر برای چاپ متن مورد استفاده قرا میگیرد.  وچاپگرهای رنگی برای چاپ عکس استفاده میشود این درحالی است که برای تعداد بالای عکس مناسب نیستند.  

4)خطی

در این نوع از چاپگرها اطلاعات دریکسطر چاپ میشود .به همین دلیل نام چاپگرهای خطی بر این نوع چاپگرها گذاشته شده است.

5)حرارتی

در این نوع ازچاپگرها گرما برروی کاغذها وریبونهای مخصوص متن را چاپ میکند. این نوع از چاپگرها سرعت بالاوهزینه های پایینی داند. برای چاپ صدور انواع فیش وفاکتور مناسب میباشند.

 

تکنولوژی های چاپ لیبل

چاپ ممکن است در چند نقطه انجام شود. جت پرینترها میتواند با کارتنر منطبق شود وچاپ لازم را بزند .یا روی نوار نقاله بیرونی اینکار راانجام دهد. در صورت نیاز ممکن است چاپ در بالای کارتن روی بسته بندی اولیه انجام شود.

چک کننده وزن واصالت دارو

ترکیب دستگاه چک وزن با جت پرینترها ،عمل تعیین وزن با دقت بیشتری انجام میشود. کیفیت کلی چاپ وبارکد دوبعدی ارتقاء می یابد. جت پرینتر میتواند سریالهای لازم را تولید کند .

نوار نقاله جانبی

جت پرینتر  به سادگی با نوار نقاله جانبی  ادغام میشود ومیتواند انواع کدهای بی رنگ یا هرکد دیگری که شما انتظار دارید را روی بسته یا زیر بسته ان چاپ کند. برای چاپ در زیر بطری ،چاپ به اسانی زمانی اتفاق میافتد که انها از میان نوار نقاله میگذرند. 

لیبل زن بطری

کنترل دقیق ،چاپ ا کیفیت حروف ،اعداد وبارکد روی لیبل را آسان میکند. چاپ میتواند قبل از چسباندن لیبل بعد از ان انجام شود.

از این جای مقاله به بعد در مورد بسته بندی در حیطه دارویی صحبت میکنیم.

داروهای تزریقی

برای این داروها نیز دستگاههای نظیر لیبل چسبان ویال وجود دارد که با استفاده ازاین دستگاهها تاریخ تولید وانقضاء وکد اصالت واستاندارد بودن دارو بر روی دارو زده میشود. تاریخ انقضای دار در واقع بیانگر اخرین تاریخی است که شرکت دارویی تولید کننده دارو،نهایت پتانسیل وقدرت اثر ان را تضمین میکند.به طوری ک انتظار میرود پس از گذشت این تاریخ قدرت واثر دارو کم کم رو به کاهش بگذارد.

چاپ بر روی ورق قرص (بلیستر )

راه حل چاپ برای خطوط پرسرعت

چاپ روی بلیستر نیازمند هماهنگی جت پرینتر با سرعت خط تولید وداشتن پتانسیل چاپ همزمان چندین خط است وچاپ در فضای خیلی کوچکی انجام میشود .

جعبه

چاپ لیبل اصالت دارو برای رد گیری به صورت استاندارد شامل 4خط وبارکد دوبعدی است که باید چاپ شود. اما سرعت خط تولید نباید به خطر چاپ کم شود.
 

بطری وتیوب

چاپ موفق روی بطری با معیار چسبندگی ،شفافیت ودوام چاپ تعریف میشود.

از موارد مهمی که در خلل متن به صورت مختصر وگاه وبی گاه به ان اشاره شد ویژگی امنیتی است.فناوری هردومزایا ومعایب را به ارمغان میاورد. پیشرفت در تکنولوژی باعث میشود  رقبای شما برای تکرار ایده های شما ،تغییر شماره سریال وتغییر مسیر بسته ها را ساده تر کند. به همین دلیل است که ما با دوویژگی امنیتی به این نتیجه رسیدیم که ایده ها ،محصولات  وبسته های شما ایمن ومطمئن میشوند. با کمک اقدامات موثر برای ایمن سازی محصولات وارزش برند ما در کاهش خطاهاکمک خواهیم کرد. طیف وسیعی از گزینه های امنیتی موجود است که میتواند به طور مستقل مورد استفاده قرار گیرد. وهمچنین میتواند با یکدیگر برای تولید چند لایه راه حل ترکیب شوند. اخرین راه حلهای امنیتی عموما شامل مفاهیم مختلفی نظیر اشکار، نیمه پنهان وپنهانی است. استفاده از ویژگی های امنیتی اجباری است. به طوری که ارزش برند را نجات می دهد. ببیند، این دنیای رسانه های دیجیتال است که دران هر اطلاعاتی در پلت فرم رسانه های اجتماعی موجود است ودر نتیجه این گزینه های امنیتی باید اطلاعات شمارا امن وایمن نگهدارد. سفارشی چاپ وبسته بندی داروسازی راه حل ها در حال حاضر در حال توسعه است وتبدیل به راه نهایی رفتن با توجه به این صنعت است. این نوع بسته بندی به این دلیل ارائه شده است که کنترل شخصی شما بر روی خطوط تولید بیشتر شود. ازمهمترین دلایلی که این خدمات را به مشتری ارائه میدهیم همین کنترل بیشتر بر خط تولید است. علاوه براینکه ازکنترل کامل لذت میبرد ،چاپ این متن ها مطابق با هرفهمی است. راه حل چاپ سفارشی در صنعت دارویی صرفه اقتصادی به همراه دارد. که همین موضوع سبب میشود که شما به راحتی بتوانید درنام تجاری یا دیگر اهداف بازاریابی خود را ارتقاءدهید. همچنین این نوع چاپ باعث افزایش بهره وری میشود ودر نتیجه از هدر رفتن زمان جلوگیری میشود. ارزش پول و زمان را میدانیم،بنابراین راه حل چاپ سفارشی برای مشتریان ارائه میدهیم، این راه حل مسلما ازمشکلات سازنده میکاهد واشتباهات مربوط به فناوری چاپ را حل میکند. ما به شما اطمینان میدهیم که خدمات ما در انجام کارتان در زمان کوتاه شمارا یاری خواهد کرد. این نوع پرینت تراکم کاری کارکنان شما را کاهش میدهد. به طوری که شما کارکنان را برای سمت های دیگر میتوانید استخدام کنید. این یک راه توقف است که به شما اجازه میدهد به چاپ بهتر وصرفه جویی همزمان برسید.

نتیجه گیری کلی این است که جت پرینترها کمک میکنند تا داروی تقلبی از داروی اصلی تشخیص داده شود.

ثبت نظر

کد امنیتی
;