• 09126899278 - 09124709149
دستگاه لیبل چسبان چیست؟

دستگاه لیبل چسبان چیست؟

1397/10/27

لیبل چیست ؟لیبل به معنی برچسب می باشد. برچسب موارد بسیاری دارد و به این صورت است که اطلاعاتی بر روی آن چاپ شده و این کاغذ به صورت حالت چسبنده بر روی وسایل چسبیده می شود. دستگاه لیبل چسبان که برای چسباندن لیبل روی کالا به کار می رود یکی از بهترین روش هاست که برای شناسایی سریع محصولات به کار می رود. وفتی شما برای خرید محصولی به بازار یا مرکز خرید می روید آن کالا یا محصولی که دارای لیبل یا اطلاعات است، و بهتر می تواند به شما اطلاعاتی در مورد خودش به شما منتقل کند، بیشتر نظر شما را به خود جلب می کند

دستگاه لیبل چسبان چیست؟

لیبل چیست ؟ لیبل به معنی برچسب می‌باشد. برچسب موارد بسیاری دارد و به این صورت است که اطلاعاتی بر روی آن چاپ شده و این کاغذ به صورت حالت چسبنده بر روی وسایل چسبیده می‌شود. دستگاه لیبل چسبان که برای چسباندن لیبل روی کالا به کار می‌رود یکی از بهترین روش‌هاست که برای شناسایی سریع محصولات به کار می‌رود. وقتی شما برای خرید محصولی به بازار یا مرکز خرید می‌روید آن کالا یا محصولی که دارای لیبل یا اطلاعات است، و بهتر می‌تواند به شما اطلاعاتی در مورد خودش به شما منتقل کند، بیشتر نظر شما را به خود جلب می‌کند. ( در صنایع مختلف از دستگاه‌های جت پرینتر، دستگاه‌های لیبل چسبان برای کد گذاری محصولات استفاده می‌شود.)

انواع لیبل چسبان : 

لیبل چسبان دستی 

لیبل چسبان اتوماتیک 

با مکانیزه شدن کارها، دیگر دادن اطلاعات به صورت کلامی از طریق فروشنده به خریدار منسوخ شده است و کالاهایی که به صورت انبوه تولید می‌شوند نیاز به لوگو یا هولوگرام یا همان لیبلی دارند که طراحی شده به وسیله‌ی لیبل چسبان بر روی کالا درج شده و اطلاعاتی که خریدار یا مصرف کننده نیاز دارد را به او ارائه دهد.

از زمانی که دستگاه لیبل چسبان طراحی شد و برای چاپ لیبل بر روی محصولات مورد استفاده قرار گرفت، مشاغل بسیاری از آن بهره بده و توانستند به خوبی از آن برای محصولات خود استفاده کنند. دستگاه لیبل چسبان در مدل‌های مختلف صنعتی یا خانگی تولید شده و هر یک از آن‌ها از فناوری خاصی بهره می‌برد.

اما بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که از دستگاه لیبل چسبان نوع دستی استفاده کنند. از مهم‌ترین ویژگی که این دستگاه دارد این است که بسیار آسان بوده و نسبت به سایر لیبل چسبان‌های اتومات ارزان‌تر می‌باشد.

اما در تولیدات انبوه و تیراژهای بالا استفاده از دستگاه لیبل چسبان به صورت دستی هم نیروی انسانی می‌طلبد هم این‌که زمان طولانی طول می‌کشد تا کسی بتواند محصولات متنوع و زیاد را با دستگاه لیبل چسبان، لیبل گذاری کند.

انواع لیبل چسبان

یکی از این دستگاه‌ها یا این نوع فناوری قابل حمل بوده و به صورت دستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه با نیروی دست کار می‌کند و به راحتی می‌توان از این نوع از دستگاه لیبل چسبان برای چسباندن لیبل برروی اجناس مختلف استفاده کرد. نوع دیگر لیبل چسبان نیمه خودکار است که برخی از کارها را به صورت خودکار انجام می‌دهد. و لیبل چسبان اتومات نیز وجود دارد که در کارخانجات بزرگ در خطوط تولید نصب شده و کار لیبل چسبانی را به صورت کاملا مکانیزه و اتوماتیک انجام می‌دهند.

طراحی انواع لیبل چسبان

اگر شما به دنبال یک دستگاه لیبل چسبان مناسب کار خود باشید متوجه خواهید شد که انواع دستگاه لیبل چسبان بسته به نیاز مشتری و با توجه به محلی که می‌خواهد مورد استفاده قرار گیرد و کاری که باید انجام دهد طراحی و تولید می‌شود. لیبل‌ها به انواع مختلف طراحی می‌شوند. برخی از لیبل‌ها پشت چسب دار بوده و برخی دیگر به صورت لیبل‌های pvc  و opp وجود دارند.

لیبل‌های پشت چسب دار بسیار گران‌تر از سایر برچسب‌ها بوده و اما دستگاه‌های لیبل چسبان که برای چسباندن لیبل‌های چسب دار مورد استفاده قرار می گیرد ارزان‌تر از انواع دیگر بدون چسب است .زیرا دستگاه لیبل چسبان نوع اول چسب دار نیازی به پمپ چسب و تجهیزات مجزا برای چسب دار کردن لوگو نیست.

نحوه عملکرد و دنیای لیبل چسبان

لیبل در لغت به معنای اتیکت است که روی این اتیکت طرح و اطلاعاتی مربوط به محصول و کارخانه‌ی تولید کالا درج و چاپ شده است. و در این قسمت از مقاله در مورد انواع لیبل‌هایی که در کارخانجات به وسیله‌ی لیبل چسبان چسبانده می‌شود صحبت خواهد شد.

1- لیبل پشت چسبدار: لیبل پشت چسب دار شیت و لیبل پشت چسب دار رول

2- لیبل opp : لیبلی است از جنس پلی پروپلین که بیشتر در بسته بندی آب معدنی بطری‌های نوشابه به کار می‌رود.

هر لیبل به لیبل چسبان مخصوص خود نیاز دارد. مثلا لیبل opp  که بدون چسب است، به لیبل چسبان opp نیاز دارد. قیمت تمام اتوماتیک این لیبل چسبان نسبت به دستگاه لیبل چسبان پشت چسب دار، گران تر است، اما لیبل‌های آن در تیراژ بالا مقرون به صرفه تر است.

همانطور که قبل تر گفته شد،دستگاه لیبل چسبان مخصوص لیبل‌های چسب دار ارزان‌تر است اما در طول تولید در محصولاتی مثل آب معدنی که تیراژ بالایی در طول روز دارد، استفاده از لیبل‌های آن مقرون به صرفه نیست چون گران‌تر هستند. اما لازم به ذکر است که لیبل‌هایی که به بدنه محصول می‌چسبند به راحتی جدا نشده و لیبل‌های opp اگر از روی محصول کنده شوند، کالا بدون علامت بوده و کالا دیگر اثری از نام تولید کننده باقی نخواهد گذاشت.

3- لیبل اسلیو :

لیبل اسلیو به لیبل های حرارتی موسوم است. این لیبل ها با حرارت دیدن خود را به شکل ظرف در می آورند. و در واقع با حرارت جمع می شوند.

این دستگاه لیبل چسبان قیمتی بسیار بالاتر از لیبل چسبان پشت چسب دار دارد. درست است که این لیبل به شکل ظرف در میاید و به آن کیپ می شود اما اگر آسیب ببیند، به دلیل اینکه چسب ندارد و به ظرف نمی چسبد، اگر آسیبی ببیند، به راحتی از ظرف جدا شده و از آن کنده می شود.

روش کار دستگاه لیبل چسبان

دستگاه لیبل چسبان که از جمله دستگاه‌های خط تولید و بسته بندی مایعات می‌باشد، برای چسباندن لیبل بر روی انواع بطری و شیشه طراحی می‌شود. دستگاه لیبل چسبان اتوماتیک برای چسباندن لیبل روی سطوح مختلف از جمله ظروف تخت و گرد و ... به صورت دو طرفه و یک طرفه ساخته می‌شود. نحوه‌ی کارکرد دستگاه لیبل چسبان به این صورت است که باید ابتدا برچسب چاپ شده و آماده به صورت رول موجود باشد. سپس رول برچسب را در دستگاه تعبیه کرده و هنگام عبور ظروف و بطری‌ها از روی تسمه نقاله به وسیله‌ی چشمی نصب شده بر روی دستگاه ظروف تشخیص داده شده و برچسب‌ها بر روی بطری‌ها چسبیده و ظروف تیکت دار می‌شوند.

گروه صنعتی دانا، تولید کننده‌ی انواع دستگاه لیبل چسبان می‌باشد که محصولات این واحد صنعتی و تولیدی کاملا ایرانی بوده و متناسب با نوع ظرف و مشخصات خط تولید شما طراحی و عرضه می‌گردد.

ثبت نظر

کد امنیتی
;