• 09126899278 - 09124709149
درج تاریخ به روی محصولات آرایشی و بهداشتی

درج تاریخ به روی محصولات آرایشی و بهداشتی

1399/11/23

درج تاریخ و مشخصات به روی محصولات مختلف از قبیل مواد غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی بخش مهمی از صنایع تولیدکننده می‌باشد و همچنین یکی از بارزترین حقوق مصرف کنندگان به حساب می‌آید.

درج تاریخ به روی محصولات آرایشی و بهداشتی

درج تاریخ و مشخصات به روی محصولات مختلف از قبیل مواد غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی بخش مهمی از صنایع تولیدکننده می‌باشد و همچنین یکی از بارزترین حقوق مصرف کنندگان به حساب می‌آید. دستگاه تاریخ زن محصولات آرایشی، وظیفه درج تاریخ به روی بسته بندی محصولات دارد. دستگاه تاریخ زن به طور کلی می‌تواند بخش عظیمی از دستگاه‌هایی که تاریخ را به روی محصولات درج می‌کنند، شامل شود.در واقع درج تاریخ تولید و انقضا توسط دستگاه‌های مختلف مانند تاریخ زن صنعتی و دستی یا جت پرینترهای پیشرفته انجام می‌شود.

تاریخ زن صنعتی محصولات آرایشی و بهداشتی

در واحدهای تولیدی که به سرعت و حجم بالایی از تولید محصول نیاز دارند، از دستگاه‌های تاریخ زن صنعتی استفاده می‌شود. سرعت بالای دستگاه تاریخ زن به همراه قابلیت درج مشخصات از جمله تاریخ تولید و انقضا، انواع کد و لوگو لاعث شده است که دستگاه‌های تاریخ زن صنعتی به جت پرینتر شناخته شوند.

تاریخ زن دستی محصولات آرایشی و بهداشتی

سیستم تاریخ زن دستی، حرارتی است که از ریبون حرارتی با رنگ‌های مختلف برای درج روی کیسه‌های پلاستیکی، فویل و لیبل مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده آسان و قیمت مناسب دستگاه تاریخ زن دستی، سبب بکارگیری بیش از حد این محصول در واحدهای تولیدی و کارخانجات با حجم کم شده است.

نحوه عمل دستگاه تاریخ زن دستی

اعداد و حروف در یک شابلون مخصوص چیده شده و در زیر دستگاه نصب می‌شوند. ریبون در جای خود نصب شده و در زیر شابلون حروف قرار می‌گیرد. بعد از روشن و گرم شدن دستگاه، هر بار که دستگیره دستگاه به ست پایین می‌آید؛ مشخصات روی بسته محصولات درج می‌شود. این چاپ ترکیبی از فشار و گرما به روی بسته بندی است؛ به همین خاطر این نوع دستگاه را به عنوان دستگاه تاریخ زن حرارتی مکانیکی می‌نامند. حروف دستگاه تاریخ زن دستی از جنس برنج به عرض 3 میلیمتر است که می‌تواند سه خط را به طور همزمان چاپ کند. با فشاردادن اهرم دستگاه تاریخ زن دستی، می‌توان قبل از قرار دادن محصول در پوشش بسته تاریخ را به طور دستی تنظیم کرد. همچنین دستگاه‌های تاریخ زن قابلیت چاپ با فونت‌های مختلف را دارند.

استفاده از تاریخ زن دستی یا صنعتی برای درج اطلاعات روی محصولات آرایشی

دستگاه تاریخ زن غلتکی محصولات آرایشی و بهداشتی

دستگاه تاریخ زن غلتکی، دارای سرعت عمل بالا، استفاده راحت از آن و هزینه تعمیر و نگهداری کم با وجود سه کارکرد آن ( کنترل دستی، کنترل تایمری و پدال پا) سبب معروفیت و محبوبیت آن در واحدهای تولیدی شده است. از تاریخ زن غلتکی نیمه اتوماتیک برای چاپ مشخصات محصولات آرایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دستگاه تاریخ زن اتوماتیک محصولات آرایشی و بهداشتی

دستگاه تاریخ زن اتوماتیک به جعبه فارسی، انگلیسی و روسی مجهز می‌باشد که مثل دستگاه تاریخ زن دستی توانایی چاپ روی تمام محصولات را دارد. عرض حروف دستگاه تاریخ زن اتوماتیک 4 میلیمتر که در سه خط می‌باشد. همچنین این دستگاه می‌تواند از ریبون‌های رنگی جهت چاپ اطلاعات استفاده کند. 

نکات لازم در زمان خرید تاریخ زن محصولات آرایشی و بهداشتی

1. اولین مسئله‌ای که برای خریدار اهمیت دارد، قیمت دستگاه است. پیشنهاد می‌شود که در زمان خرید کیفیت و کارکرد دستگاه را اولویت خود قرار دهید.
2. دومین مورد بررسی ضمانت نامه دستگاه است. چنانچه دستگاهی دارای ضمانت نامه باشد، قطعا از کیفیت بالایی برخوردار است.
3. سومین مورد سبک بودن و قابل حمل بودن دستگاه تاریخ زن است. در صورتی که دستگاه سنگین باشد اپراتور را خسته می‌کند و دقت اپراتور را پایین می‌آورد. 
4. در زمان خرید از فروشنده بخواهید تا جوهر تاریخ زن را شارژ کند تا در صورت اتمام جوهر مشکلی نداشته باشید.


 

ثبت نظر

کد امنیتی
;