• 09126899278 - 09124709149
خرید یک جت پرینتر مناسب وطریقه نگهداری از آن

خرید یک جت پرینتر مناسب وطریقه نگهداری از آن

1397/12/21

قبل از اینکه مبحث خرید جت پرینتر را باز کنیم. در مورد انواع جت پرینتر ها صحبت میکنیم. جت پرینتر دستی (تاریخ زن یا بارکد زن) ،جت پرینتر های صنعتی و جت پرینتر های حرارتی انواع جت پرینتر ها هستند.

خرید یک جت پرینتر مناسب وطریقه نگهداری از آن

قبل از اینکه مبحث خرید جت پرینتر را بازکنیم؛ درمورد انواع جت پرینتر ها صحبت میکنیم. جت پرینتر دستی، جت پرینتر های صنعتی و جت پرینتر های حرارتی  انواع جت پرینتر ها هستند.

نوعی از جت پرینتر ها هستند که حرارتی هستند در این نوع از جت پرینتر ها برای چاپ از ریبون استفاده میشود وتوانایی چاپ بر روی انواع بسته بندی های انعطاف پذیر را دارند وتنها در بسته بندی انعطاف پذیر توانایی دارد. چاپ حرارتی با ذوب کردن جوهر روی ریبون انجام میشود. در فرایند چاپ حرارتی سه جزء اصلی وجود دارد :

هد ثابت ،ریبون آغشته به کربن(جوهر)،سطحی که باید چاپ بر روی ان باشد مثل کاغذ ،سلفون ،کارت

خرید یک جت پرینتر مثل خرید یک پرینتر برای دفتر نیست.بلکه درهنگام خرید جت پرینتر باید دقت کافی به خرج دهید. زیرا اگر انتخاب درستی انجام ندهید خط تولید شرکتتان دچار مشکل میشود.در این مقاله به توصیف  خرید یک جت پرینتر مناسب خواهیم پرداخت. قبل از اینکه به توصیف  گام های لازم برای خرید یک جت پرینتر بپردازیم بهتر است این نکته را عنوان کنم که خرید آگاهانه انجام دهید .

گام اول 

گام نصب ،در این گام بدون اینکه خط تولید متوقف شود جت پرینتر باید نصب شود. زیرا اگر خط تولید برای مدتی کوتاه یا زمان طولانی متوقف شود یک امتیاز منفی برای تکنسین فنی شرکت محسوب میشود. برخی از شرکت این امکان را ندارند یعنی نمیتوانند هنگام تولید جت پرینتر را نصب کنند. اما به صورت ایده آلش این است که به سادگی وبدون افزودن لوازم جدید نصب جت پرینتر صورت بگیرد.

گام دوم

گام هزینه های جاری ،این هزینه ها میتواند زیاد باشد ،اگر دستگاه ارزان قیمت خریدید به این معنی نیست که انتخاب مناسبی انجام داده اید. بسیاری از جت پرینتر ها  به صورت مداوم نیاز به سرویس وتعمیر دارند، همچنین هزینه جوهر وحلالشان بالاست.

گام سوم

گام سرعت چاپ جت پرینتر،همانطور که مشخص است مفهوم سرعت چاپ بر روی محصولات است. برخی از مدیران با دقت خرید نمیکنند. اگر جت پرینتر با سرعت مناسب نخرید سرعت خط تولید نیز پایین می آیدوبه همین ترتیب بهره وری نیز پایین میاید. حتی امکان دارد که خط تولید متوقف شود. سعی کنید درمحدوده ای که از نظر مالی برای خود در نظر گرفته اید سریع ترین جت پرینتر را خریداری کنید.

گام چهارم

گام ارتفاع چاپ،این ملاک غیر قابل افزایش است پس در هنگام خرید ببینید که چه اندازه چاپی نیاز دارید؟

گام پنجم

گام فونت وبارکد،رییس شرکت باید بررسی کند که آیا جت پرینتر که انتخاب نموده بارکد مورد نظرش را پشتیبانی میکند؟اگر شرکت شما نیاز به فونت خاصی دارد باید در همین زمان خرید بررسی شود.

گام ششم

گام محدوده قیمت،برای اینکه بفهمید قیمت محصول مورد نیازتان چقدر است،ابتدا توقع کاری که از جت پرینتر دارید را عنوان کنید تا فروشنده بتواند شما را راهنمایی کند. هرچه کارایی محصول بالاتر باشد به تناسب قیمت بیشتری نیز خواهد داشت. رنگ محصول وحتی جنس آن در خرید جت پرینتر موثر است. هر کدام از دستگاههای جت پرینتر مناسب یک کاری هستند.

مزایای جت پرینتر صنعتی؛

1)در محیط های گرد وغبار میتوان از این دستگاه استفاده کرد.

2)آزادی در انتخاب رنگ

3)درزمان قطع ووصلبرق به زودی راه اندازی میشود وحتی جوهر ان نیز ریزش پیدا نمیکند.

4)درهمه جت پرینتر ها جوهر پس داده نمیشود.

5)قابلیت انتقال

6)حجم و وزن پایین

7)به راحتی بر رویی پایه های تلسکوپی نصب میشنوند.

8)انتخاب زاویه چاپ

برخی از چت پرینتر ها دارای دو هد هستند در این نوع جت پرینتر ها لازم نیست مرتبا با انواع حلال ها شستشو شود. به همین دلیل هزینه های جانبی کم میشود. در این نوع جت پرینتر ها امکان چاپ دونوع چاپ همزمان وجود دارد زیرا هر کدام از هدها جداگانه چاپ می کنند. جنس بدنه جت پرینتر ها استیل است ومجهز به کیبرد صنعتی است ازهمه مهمتر این است که برروی سطوح خشن ومرطوب میتوانند بنویسند. یکی دیگر از ویژگی های جت پرینترهای دو هد این است که در هنگام چاپ تاریخ وبارکد میتوانند شمارش نیز انجام دهند.یک تفاوت که بین جت پرینتر های دستی وصنعتی وجود دارد این است که در جت پرینتر های دستی از فتوسل استفاده نمیشود.

حال صحبت خرید جت پرینتر در میان است بهتر کمی هم در مورد انواع جوهر های جت پرینتر ها صحبت کنیم.

جوهر به شکل لیتری وکارتریجی ارائه میشود. توصیه ای به دوستان در مورد خرید جوهر دارم، این است که متناسب با نیاز جوهر تهیه کنید؛ به دلیل اینکه جوهر بر اثر گذشت زمان  خشک میشود و استفاده از جوهر که قبلا خریداری شده به دستگاه آسیب میرساند. از رنگ های مختلفی برای چاپ با جت پریننتر استفاده میشود .در هنگام خرید جوهر و حلال جت پرینتر حتما به فروشنده بگویید که که بر روی چه ماده ای میخواهد چاپ کنید تا رنگ متناسب با آن ماده را در اختیارتان قرار دهد. اگر جوهر مناسب انتخاب نشود ممکن است مانع جذب یا خشک شدن بسیار دیر ان بر روی محصول شود. جوهر امنیتی یا جوهر uvاز جوهر جت پرینتر است که توسط بعضی از دستگاههای جت پرینتر ارائه میشود که جوهر نامرئی نیز نام دارد. برای دیدن این نوع چاپ ها لازم است از نور مخصوص بر بارکد تابانده شود تا دیده شود. یکیاز ملاک های تشخیص جنس تقلبی از جنس اصلی همین است.

نکات نگهداری از جت پرینترها:

1)تنظیمات دستگاه مثل ارتفاع را بی دلیل تغییرندهید.

2)مراقب باشید که حلال بر روی فتوسل یا تایمر دستگاه پاشیده نشود.

3)هرگز دستگاه جت پرینتر بدون کارتریج جوهر باقی نماند. زیرا هوا وارد شلنگ میشودهمین سبب خشک شدن جوهر در آن خواهد شد.

4)از جابه جایی بی مورد جت پرینتر خودداری کنید.

5)دستگاه حتما هنگام نصب برروی  پایه تراز باشد.

6)اگر قصد جابه جایی جت پرینتر را دارید تا هنگامی که مشتری جت پرینتر را خریده است در این هنگام حتما ابتدا کارتریج جوهر را خارج کنید ومحفظه کارتریج را با دستمال کاغذی پرشود. سر هد نیز در یک کیسه نایلونی پرشده با دستمال کاغذی قرار گیرد.

7)در هنگام روشن بودن سوکت فتوسل یا تایمر را نکشید.

8)از جوش دادن پایه دستگاه در زمان کار جت پرینتر خودداری کنید؛ زیرا باعث سوختن برد دستگاه میشود.

9)به دودلیل نباید دستگاه جت پرینتر بیشتر از یک هفته خاموش بماند؛ دلیل اول این است روشن کردن دستگاه باعث شارژ باتری بک آپ میشود. دلیل دوم این است که از خشک شدن مکرر جوهر در قسمت های مختلف دستگاه جت پرینتر جلوگیری میکند.

ثبت نظر

کد امنیتی
;