• 09126899278 - 09124709149
جوهر جت پرینتر را لیتری بخریم یا کاتریجی؟

جوهر جت پرینتر را لیتری بخریم یا کاتریجی؟

1399/10/09

جوهر جت پرینتر ، به دو گونه لیتری و کاتریجی عرضه می‌شوند. معمولا قیمت جوهر از نوع کاتریجی در صورتی که در حجم یکسانی خریداری شوند تفاوت قیمت چندانی با یکدیگر ندارند؛ به همین دلیل به خریداران و مصرف کنندگان سفارش می‌شود که جوهر را به شکل کاتریجی فراهم کنند. 

جوهر جت پرینتر را لیتری بخریم یا کاتریجی؟

جوهر جت پرینتر، به دو گونه لیتری و کاتریجی عرضه می‌شوند. معمولا قیمت جوهر از نوع کاتریجی در صورتی که در حجم یکسانی خریداری شوند تفاوت قیمت چندانی با یکدیگر ندارند؛ به همین دلیل به خریداران و مصرف کنندگان سفارش می‌شود که جوهر را به شکل کاتریجی فراهم کنند. 

جوهر لیتری

در چند سال گذشته از جوهر لیتری برای دستگاه‌های جت پرینتر قدیمی و بزرگ استفاده می‌شد. دستگاه‌های جت پرینتر قدیمی دارای مخزن جوهر و حلال بودند، که جوهر و حلال را به صورت لیتری خریداری می‌کردند و درون مخزن می‌ریختند و خود دستگاه با ترکیب کردن جوهر و حلال شروع به چاپ می‌کرد. استفاده از جوهرهای لیتری در دستگاه‌های جت پرینتر قدیمی مشکلات بسیار زیادی به دنبال داشت که با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی دستگاه‌های جدیدی ساخته شد که از بروز مشکلات جلوگیری شود و همچنین تولیدکنندگان توصیه کردند که از جوهرهای کاتریجی در دستگاه‌های جت پرینتر جدید استفاده کنند.

 و حالا سوال ما این است که چرا باید از جوهرهای کاتریجی در دستگاه‌های جت پرینتر جدید استفاده شود؟

علت آن این است که نازل‌های دستگاه جت پرینتر جدید بسیار باریک و کم حجم است که  در صورت خریداری جوهرهای لیتری و پر شدن آن، امکان دارد در زمان پر شدن جوهر گرد و غبار موجود در هوا با سرنگ وارد هد دستگاه جت پرینتر کند که در ادامه سبب گرفتگی شود و با گذشت زمان موجب خرابی هد می‌شود. کم و زیاد شدن میزان جوهر در دستگاه جت پرینتر مشکلاتی به همراه دارد که گاهی اوقات قابل جبران نیست؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود از جوهر کاتریجی که دارای پمپ‌های مخصوص است، استفاده کنید. 

بنابراین برای پیشگیری از آسیب‌های احتمالی که امکان دارد در آینده رخ دهد و برای جلوگیری از خراب‌شدن هد دستگاه جت پرینتر از جوهرهای کاتریجی  بهتر است استفاده کنید.

جوهر ریزی

در دستگاه جت پرینتر، بعد از پرچ کردن امکان دارد مقداری جوهر را در قسمت زیرین پلیت قوطی هد باقی بماند و در زمان چاپ موجب کثیف شدن محصولات شود. بنابراین برای پیشگیری از این حادثه باید بعد از پرچ کردن با دستمال کاغذی در قسمت زیرین هد را پاک کنید. توجه داشته باشید به هیچ عنوان نباید دستمال و اجسام خارجی به هد دستگاه برخورد کنند. ممکن است بعد از پرچ کردن، دستگاه جت پرینتر شروع به جوهرریزی کند که به اصطلاح خفه کردن دستگاه گفته می‌شود. برای رفع این مشکل باید قوطی دستگاه را از جایگاه مخصوص خارج کرده سپس رو به بالا بگیرید تا جوهر ریزی قطع شود و دستگاه دوباره شروع به چاپ کند.


 

ثبت نظر

کد امنیتی
;