• 09126899278 - 09124709149
جت پرینتر لیزری چیست ؟

جت پرینتر لیزری چیست ؟

1398/11/13

بسیاری از مشتریان به دنبال این موضوع هستند که جت پرینتر لیزری یا تاریخزن لیزری چیست و چه تفاوتی دارند ؟ به اشتباه بسیاری جت پرینتر های جوهر افشان را با نام جت پرینتر لیزری می شناسند ولی این یک اشتباه است و به اشتباه در بین مشتریان رایج شده است و این اشتباه از پرینتر های رومیزی که برای پرینتر کاغذی استفاده می شود منشا میگیرد ولی در صنعت بسته بندی چند نوع دستگاه پرینتر یا اصطلاحا تاریخ زن وجود دارد که در این مقاله به معرفی آن می پردازیم .

جت پرینتر لیزری چیست ؟

بسیاری از مشتریان به دنبال این موضوع هستند که جت پرینتر لیزری چیست؟

به اشتباه بسیاری جت پرینتر های جوهر افشان را با نام جت پرینتر لیزری می شناسند ولی این یک اشتباه است و به اشتباه در بین مشتریان رایج شده است و این اشتباه از پرینتر های رومیزی که برای پرینتر کاغذی استفاده می شود منشا میگیرد ولی در صنعت بسته بندی چند نوع دستگاه پرینتر یا اصطلاحا وجود دارد که در این مقاله به معرفی آن می پردازیم .

جت پرینتر های صنعتی  به دو دسته کلی تماسی و غیر تماسی تقسیم می شوند :

-جت پرینتر تماسی :

به دلیل تماس مستقیم محصول با دستگاه جت پرینتر صنعتی به این دسته از جت پرینتر ها تماسی گفته می شود . 

جت پرینتر های غیر تماسی : به دلیل عدم تماس جت پرینتر به این دسته از دستگاه ها غیر تماسی گفته می شود. همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید جت پرینتر های لیزری جز شاخه دستگاه های غیر تماسی هستند و بدون تماس با محصول پرینت را انجام می دهند.

شاید برای بعضی ها سوال باشد که دستگاه جت پرینتر لیزری به چه نحوی کار می کند و مواد مصرفی آن چه می باشد . دستگاه لیزر مارکینگ به صورت اشعه کار می کند و اطلاعات متغیر مانند تاریخ تولید یا تاریخ انقضا ، قیمت و ... را روی محصول حک میکند.

دستگاه لیزر بر اساس منبع لیزر به دو دسته تقسیم بندی می شود :

1 – لیزر co2

2-لیزر فایبر

ابتدا باید گفت این تقسیم بندی بر اساس نوع محصولی که روی آن پرینت یا چاپ صورت می گیرد ، انجام می شود . لیزر  co2  برای محصولاتی مانند  pet   و ... استفاده می گردد مانند بطری آب معدنی ، نوشابه و ... لیزر فایبر برای فلزات و قطعات پلاستیک فشرده مورد استفاده قرارمیگیرد .

مدل های لیزر :  هر دو نوع لیزر (  co2  و فایبر )  در دو مدل ثابت و اتوماتیک ارائه می گیرد . لیزر ثابت برای کارهایی می باشد که تیراژ پایین دارند و یا خط تولید آن به صورت دستی است لیزر اتوماتیک برای کارهایی می باشد که تیراژ بالایی دارند .

ثبت نظر

کد امنیتی
;