• 09126899278 - 09124709149
تکنولوژی های موجود در جت پرینتر های دستی

تکنولوژی های موجود در جت پرینتر های دستی

1398/11/27

تکنولوژی های موجود در جت پرینتر های دستی : در بازارهای جهانی و ایران چند نوع تکنولوژی در جت پرینتر های دستی وجود دارد : 1 – تکنولوژی اچ پی ( HP ) یا کارتریجی 2- تکنولوژی PIEZO

تکنولوژی های موجود در جت پرینتر های دستی 

جت پرینتر ها در انواع مختلف تولید میشوند که جت پرینترهای دستی یکی از این موارد است.این نوع جت پرینترها پرکاربردترین جت پرینتر در صنایع کوچک هستند. 

در بازارهای جهانی و ایران چند نوع تکنولوژی در جت پرینتر های دستی وجود دارد :

1 – تکنولوژی اچ پی ( HP ) یا کارتریجی

2- تکنولوژی PIEZO

3- تکنولوژی  لارج کاراکتر

1- جت پرینتر دستی یا تکنولوژی ( HP ) یا کارتریجی :

HP Hand held jet printer  در این مدل از جت پرینتر های دستی به دلیل استفاده از کارتریج های اچ پی ( HP  ) به ان تکنولوژی HP  گفته می شود در این مدل هد یا نازل و همچنین جوهر در داخل کارتریج می باشد که با تمام شدن جوهر و تعویض کارتریج ،  کیفیت چاپ به طور همیشگی عالی میباشد. شرکت اچ پی ( HP ) با ارائه کارتریج های متفاوت و با ارتفاع چاپ مختلف توانسته است تمامی نیاز های مشتریان را برطرف نماید. ماکزیمم ارتفاع در این مدل جت پرینتر ها 50/8 میلیمتر می باشد و حداقل 1 میلیمتر .

2 –تکنولوژی PIEZO : XAAR  handheldjet printe

 در این مدل از جت پرینتر های دستی از تکنولوژی piezo  و همچنین از هدهای کمپانی XAAR  استفاده شده است. در این مدل جت پرینتر دستی هد و جوهر از هم جدا هستند و به همین دلیل میبایست از هد دستگاه جت پرینتر دستی به درستی نگهداری شود و به همین دلیل میبایست از هد دستگاه جت پرینتر  دستی خشک شده و دستگاه تا زمان تعویض هد کارایی ندارد،تعویض هد نیز مستلزم هزینه های بالا می باشد . حداکثر ارتفاع چاپ در این مدل جت پرینتر دستی 18 میلیمتر و حداقل 1 میلیمتر میباشد.

3 – جت پرینتر دستی لارج کاراکتر :

 (Larg character hand held jetprinter )در این مدل جت پرینتر دستی از هدهایی با نازل های درشت استفاده شده است . در مدل جت پرینتر دستی به دلیل استفادهاز هدهایی با نازل درشت امکان چاپ ریز و پیوسته وجود ندارد و فقط به صورت نقطه های بزرگ چاپ انجام می شود . حداکثر ارتفاع چاپ در این مدل جت پرینتر دستی 50 میلیمتر می باشد.

نکته 1 – اکثر دوستان که طی روز با مجموعه داناکدنگار تماس میگیرند به دنبال یک دستگاه جت پرینتر دستی هستند که از نظر قیمتی پایین می باشد و همچنین کارامد باشد . در این مورد به نظر ما تکنولوژی HP  یا همان کارتریجی بسیار گزینه مناسبی می باشد .

نکته 2 – اگر نیازتان از جت پرینتر دستی فقط درج اطلاعات مانند تاریخ تولید ، انقضا ، قیمت و ... می باشد تکنولوژی HP  مناسب کار شما می باشد.

نکته 3 -در نظر داشته باشید تکنولوژی HP  در جت پرینتر های دستی یک تکنولوژی جدید بوده و در اصل جایگزین 2 تکنولوژی دیگر خواهد شد و در حال حاضر پر فروش ترین تکنولوژی موجود در بازارهای جهانی و ایران می باشد .امیدواریم با توضیحاتی که در مورد 3 نوع جت پرینتر دستی موجود در بازار جهانی و ایران داده شد توانسته باشیم راهنمایی خوبی به شما عزیزان در انتخاب جت پرینتر دستی مناسب کرده باشیم .

ثبت نظر

کد امنیتی
;