• 09126899278 - 09124709149
تفاوت Cijو Tij

تفاوت Cijو Tij

1399/03/06

سیستم Cijسالهاست که برای کدگذاری در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.این سیستم آرمها ،بارکدهای کوچک و... را بر روی انواع محصولات (موادغذایی ،آشامیدنی ،الوار،لوله ها و....) چاپ میکند. پیچیدگیها و هزینه های زیادی در سیستم Cij وجود دارد . روش جدیدتری برای دستیابی به چاپ کاراکترهای کوچک با سیستمهای Tij است. چاپگرهای Tij از کارتریج های قابل جابه جایی استفاده میکنند.بسیاری از مشکلات مربوط به نگهداری از Cij ها را ندارد. این دوفناوری به طور عمده مورد استفاده در کاربردهای صنعتی بسته بندی مقدماتی هستن

تفاوت Cij  و Tij

مقدمه

توضیح مختصری در مورد تفاوت این دو  سیستم میدهیم و در متن به طور کامل در این مورد صحبت میکنیم.در جت پرینتر ها از هر دو این سیستم ها مورد استفاده میگیرد. از CIJ  برای تیراژ های بالا  مورد استفاده قرار میگیرد.در  سیستم های CIJ از جوهر های لیتری و مخزن جوهر  استفاده میشود. اما در دستگاه TIJ  با تحریک کارتریج از دستگاه های چاپ  گرفته میشود. 

سیستم Cijسالهاست که برای کدگذاری در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.سپس فناوری رقیب با عنوان Tij وارد حیطه کدگذاری شد و در انواع دستگاه های جت پرینتر مورد استفاده قرار گرفت.  سیستم Cij، آرمها ،بارکدهای کوچک و... را بر روی انواع محصولات (موادغذایی ،آشامیدنی ،الوار،لوله ها و....) چاپ میکند. پیچیدگیها و هزینه های زیادی در سیستم Cij وجود دارد . روش جدیدتری برای دستیابی به چاپ کاراکترهای کوچک با سیستمهای Tij است. چاپگرهای Tij از کارتریج های قابل جابه جایی استفاده میکنند.بسیاری از مشکلات مربوط به نگهداری از Cij ها را ندارد. این دوفناوری به طور عمده مورد استفاده در کاربردهای صنعتی بسته بندی مقدماتی هستند. هر فناوری دارای مجموعه ای از ملاحظات هستند. هنگام انتخاب بین این دو سیستم در نظر گرفتن نقاط قوت هر فناوری مهم است. تکنولوژی مورد استفاده در  جت پرینتر ها از جمله جت پرینتر دستی مدل DCN802 تکنولوژی Tijاست.همچنین در همین دستگاه تکنولوژی مورد استفاده برای کارتریج از جنس Cij است. 

نقاط قوت Cij

-این سیستم در تماس با بسته بندی ها قرار میگیرد و میتوان از ان در سطوح خمیده استفاده کرد مثل قوطی کنسرو

-آخرین ورژن این سیستم نیاز به نگهداری را به طور قابل توجهی کاهش داده است.

نقاط قوت Tij

- وضوح و کیفیت چاپ بهتر از Cij

-روی مواد متخلخل و نیمه متخلخل به خوبی کار میکند.

- تعمیر ونگهداری ساده شده است،زیرا head چاپ و جوهر در یک کارتریج یکبار مصرف کم هزینه موجود است. در چند سال گذشته ،پیشرفتهای چشمگیر در چاپگرهای جوهر افشان صرف نظر از اینکه در این فناوری به کار گرفته شده ،باعث میشود آنها برای استفاده راحت تر باشند.برایCij  تعدادی از ویژگی های افزایش زمان به کار نگهداری مرتبط است.

-پیشرفتهای موجود در فناوری head printer شامل تمیز کردن خودکار ،امکان تنظیم مداوم در برابر تغییرات محیط و طراحی خاص که باعث کاهش جوهر و مواد باقیمانده در سطح چاپ شود.

-سیستم جوهر و قطعات ساینده که به راحتی قابل تعویض است ،ترکیب میشود که چرخه های نگهداری طولانی و قابل پیش بینی را فراهم میکند.از سوی دیگر پرینتر های Cij به دلیل طراحی کارتریج قابل تعویض، به آسانی قابل تعمیر هستند.  فروشندگان چاپگرها طرح های صنعتی بیشتری را ارائه میدهند،تکنولوژی Tij در حال اتخاذ افزایش یافته است.

-سازگار با محیط زیست ؛چاپگر Tij تا 80 درصد انرژی کمتری نسبت به Cijمصرف میکنند. دستگاه های Tij  از حداقل حلالها استفاده میکنند.

گروه صنعتی دانا ،از تکنولوژی Tijدر جت پرینتر دستی مدل DCN805  ،DCN802 و..... استفاده کرده است ،که نشان از  کیفیت بالای محصولات تولید شده در گروه صنعتی دانا دارد.

در آینده ای نزدیک سیستم های لیزری که طی 10سال گذشته نسبت به سالهای قبل پذیریش مداوم داشته اند ،گزینه سوم را در برنامه های کد گذاری صنعتی ارائه میدهند. لیزرها ضمن نیاز به سرمایه گذاری اولیه بالاتر،قابلیت اطمینان بالایی را با حداقل نگهداری و کیفیت چاپ مناسب دارند.این عوامل همچنان باعث استفاده از لیزر در برنامه های کدگذاری صنعتی میشود. در نهایت ،هنگام تصمیم گیری در مورد فناوری کدنویسی ،نقاط قوت هر یک باید با چگونگی ادغام آن با سایر تجهیزات موجود در خط مطابقت داشته باشد. تطبیق خط ارتباطات خط تولید با قابلیتهای چاپگر بسیار مهم است ،همچنین اطمینان حاصل شود که چاپگر توانایی پذیرش اطلاعات را با سرعت لازم برای رفع نیازهای تولید دارد.

ثبت نظر

کد امنیتی
;