• 09126899278 - 09124709149
تفاوت جت پرینتر های دستی با تاریخ زن های حرارتی دستی :

تفاوت جت پرینتر های دستی با تاریخ زن های حرارتی دستی :

1398/12/04

در این مقاله به بررسی تفاوت جت پرینتر های دستی با تاریخ زن های حرارتی دستی می پردازیم ؛ 1 - جت پرینتر دستی : - جت پرینتر دستی دارای سیستم جوهر افشان با پرتاب جوهر می باشد که به همین دلیل توانایی این را دارد که بر روی هر محصولی چاپ بزند. – جت پرینتر های دستی به صورت دیجیتال هستند و ما می توانیم هر متن یا لوگو را به دستگاه انتقال دهیم و بر روی محصولمان چاپ نماییم.

تفاوت جت پرینتر های دستی با تاریخ زن های حرارتی دستی

در این مقاله به بررسی تفاوت جت پرینتر های دستی با تاریخ زن های حرارتی دستی می پردازیم ؛

1 - جت پرینتر دستی :

- جت پرینتر دستی دارای سیستم جوهر افشان با پرتاب جوهر می باشد که به همین دلیل توانایی این را دارد که بر روی هر محصولی چاپ بزند. 

– جت پرینتر های دستی به صورت دیجیتال هستند و ما می توانیم هر متن یا لوگو را به دستگاه انتقال دهیم و بر روی محصولمان چاپ نماییم. 

2 - توانایی پرتاب جوهر : 

– برای جت پرینتر های دستی مهم نیست که بسته بندی محصول ما پر شده باشد یا خالی ، زیرا به دلیل توانایی پرتاب جوهر می توانند قبل از بسته بندی محصول و هم بعد از بسته  بندی  محصول روی آن چاپ بزنند. 

3 - ابعاد چاپ در جت پرینتر دستی :

–  به دلیل تنوع در مدل های مختلف جت پرینتر های دستی و همچنین دیجیتال بودن جت پرینتر های دستی مشکلی در ابعاد چاپ ندارند و می توانند هم چاپ ریز انجام دهند ( ریزنگار) و هم چاپ درشت انجام دهند ( درشت نگار)

4 – ابعاد محصول مورد نظر برای چاپ :

- جت پرینتر های دستی به دلیل سبک بودن و همچنین قابل حمل بودن میتوانند بر روی محصولات کوچک و بزرگ چاپ بزنند . 

5 – قابلیت چاپ به زبان های مختلف :

  - جت پرینتر های دستی به دلیل دیجیتال بودن می توانند به اکثر زبان های دنیا چاپ بزنند و محدودیتی در این مورد ندارند. 

*تاریخ زن های حرارتی به دلیل استفاده از حروف فلزی یا کلیشه در این مورد محدودیت دارند. 

مواد مصرفی :

- موادهای جت پرینتر های دستی جوهر یا کارتریج جوهر می باشد .

- مواد مصرفی تاریخزن های حرارتی دستی جوهر جامد ( قرقره جوهر ) یا ریبون می باشد . 

قیمت مواد مصرفی : 

-  قیمت مواد مصرفی جت پرینتر های دستی بستگی به نوع جوهر متغیر می باشد و همچنین  تاریخ زن های حرارتی دستی نیز متناسب با کیفیت جوهر جامد یا ریبون  تنوع قیمت دارند .

هزینه چاپ :

-  هزینه کارتریج جت پرینتر های دستی در مقایسه با تاریخزن های حرارتی دستی بالاتر بوده ولی به این نکته نیز توجه کنید که تعداد چاپ بیشتری هم می زنند و در نهایت با حساب کردن و مقایسه قیمت مواد مصرفی به این نتیجه می رسیم که هزینه های تقریبا یکی هستند. 

سرویس نگهداری و خدمات  : 

-  جت پرینتر های دستی احتیاجی به خدمات و سرویس و نگهداری ندارند ولی تاریخزن های حرارتی دستی به دلیل سیستم مکانیکی که دارند به مرور زمان دچار اسیب شده و احتیاج به سرویس و نگهداری دارند. 

قیمت دستگاه : 

-  قیمت دستگاه های جت پرینتر دستی نسبت به تاریخزن های حرارتی بالاتر می باشد و تقریبا حدود 2 الی 3 میلیون تومان گران تر هستند . ( البته نسبت به امکانات دستگاه ها و برندها این اختلاف قیمت متغیر می باشد) 

محدودیت در نوشته یا متن چاپ : 

-  جت پرینتر های دستی ب دلیل دیجیتال بودن محدودیتی در نوشته یا متن ندارند ولی دستگاه های تاریخزن حرارتی دستی به دلیل استفاده از کلیشه محدودیت در نوشته یا متن دارند.

سرعت کاربری یا چاپ زدن :

-  سرعت جت پرینتر های دستی به مراتب بالاتر از تاریخزن های حرارتی دستی می باشد . 

کیفیت چاپ :

-  جت پرینتر های دستی به دلیل استفاده از جوهر و چاپ دیجیتال به مراتب دارای کیفیت چاپ بهتری نسب به تاریخزن های دستی حرارتی می باشند.

جمع بندی : 

هر دو دستگاه تاریخزن و یا کد زن هستند و چیزی که مشخص است جت پرینتر های دستی در تمامی آیتم ها بسیار بهتر هستند  نسبت به تاریخزن های دستی حرارتی ولی تنها موردی که باعث می شود که تاریخزن های حرارتی دستی بفروش برسد ، فقط قیمت پایین این دستگاه می باشد و نکته مهم در خرید تاریخ زن های حرارتی دستی این است که میبایست فقط قبل از پر شدن محصول عملیات چاپ انجام شود و تاریخ زن حرارتی دستی فقط بر روی لیبل ، نایلون ، سلفون چاپ می زنند . امیدواریم با ارائه این مقاله توانسته باشیم کمکی به دوستان جهت انتخاب جت پرینتر دستی و یا تاریخ زن دستی کرده باشیم. بسیار خوشنود خواهیم شد اگر جهت بهبود مقاله در قسمت زیر نظرات خود را به ما منتقل نمایید .

ثبت نظر

کد امنیتی
;