• 09126899278 - 09124709149
تفاوت جت پرینتر لیزری وجت پرینتر صنعتی

تفاوت جت پرینتر لیزری وجت پرینتر صنعتی

1399/01/10

تفاوت جت پرینتر لیزری وجت پرینتر صنعتی چه زمانی باید به جای جت پرینتر صنعتی از جت پرینتر لیزری استفاده کرد؟ دو نوع اصلی تجهیزات کد گذاری وجود دارد که به طور گسترده در محیطهای صنعتی بزرگ در سراسر جهان مورد استفاده قرار میگیرد. انتخاب روش کدگذاری میتواند گیج کننده باشد زیرا هر دو روش مزایای خود را دارد که میتواند متناسب با صنعت مناسب خود انتخاب شود.

تفاوت بین جت پرینتر لیزری وجت پرینتر صنعتی

چه زمانی باید به جای جت پرینتر صنعتی از جت پرینتر لیزری استفاده کرد؟

دو نوع اصلی تجهیزات کد گذاری وجود دارد که به طور گسترده در محیطهای صنعتی بزرگ در سراسر جهان مورد استفاده قرار میگیرد. انتخاب روش کدگذاری میتواند گیج کننده باشد زیرا هر دو روش مزایای خود را دارد که میتواند متناسب با صنعت مناسب خود انتخاب شود.

تفاوت ها:

-چاپگرهای جوهر افشان(جت پرینتر ها) قطرات جوهر را بدون لمس آن بر روی سطح اسپری میکنند. اما برای چاپ مناسب باید به سطح بسیار نزدیک باشد.

-دستگاه جت پرینتر لیزری از پرتوهای لیزر برای سوزاندن کاراکترها یا تصاویر مورد نظر روی سطح استفاده میکنند و یک علامت دائمی  ایجاد میکنند.

سنجش هزینه

اغلب مهمترین عامل تصمیم گیری در مورد خرید یک جت پرینتر صنعتی یا جت پرینتر لیزری قیمت مناسب است.در حالی که جت پرینترهای صنعتی هزینه اولیه کمتری دارند،هزینه جوهرها،حلالها و مایعات لازم برای کار با این دستگاه وهمچنین هزینه های جانبی به آن اضافه میشود.در حالی که دستگاه جت پرینتر لیزری مقرون به صرفه تر است ،اکثر جت پرینترهای لیزری به مواد مصرفی بسیار کمی احتیاج دارند و به اندازه جت پرینترهای صنعتی به نگهداری نیاز ندارند.همچنین در محیط مشابه بسیار طولانی تر از متوسط جت پرینتر صنعتی کار میکنند.بنابراین شما واقعا نباید تصمیم بگیرید که نوع کد گذاری و تجهیزات مارک گذاری صنعتی را فقط براساس هزینه انتخاب کنید .عوامل دیگر را نیزقبل از خرید بررسی کنید.

سرعت چاپ

جت پرینترهای صنعتی زمانی مناسب تر هستند که محصولاتی که کد گذاری میشوند با سرعت ثابت حرکت کنند. جت پرینترهای لیزری به دلیل داشتن سنسورهای سرعت میتوانند با سرعت متغیر و سریع تر عمل کنند.

چاپ سطوح

در سطوح سخت وخشن مثل فلزات(درج متن واطلاعات روی بسته های قرص در صنعت داروسازی) استفاده از مارک دائمی بهتر است. دستگاه جت پرینتر لیزری میتواند خدمات بهتری را در این زمینه ارائه بدهد.اگرچه جوهر دستگاه های جت پرینتر صنعتی نیز در درج کد در این محصولات موفق بوده است. اما در محیطهای گفته شده ممکن است کدهای درج شده با دستگاه جت پرینتر صنعتی محو شود یا فرسوده شوده ودر نتیجه خواندن کدها دشوار شود.بنابراین اگر در صنعتی که برای ان دستگاه انتخاب میکنید ،نیاز به مارک دائمی بر روی محصولات دارید ،دستگاه جت پرینتر لیزری بهترین گزینه است. اما اگر در صنایع پلاستیک های شفاف ، شیشه ،پارچه هایی از جنس پنبه،نایلون،پلی استر تمایل به استفاده از جت پرینترها دارید و ممکن است جت پرینتر لیزری این مواد را بسوزاند ویا ذوب کند. در نتیجه جت پرینترهای صنعتی در مقایسه با جت پرینترهای لیزری در این صنایع  مناسب تر هستند.

اثرات زیست محیطی

جت پرینترهای لیزری در قیاس با جت پرینترهای صنعتی اثر کمتری بر روی محیط زیست دارند. در چاپگرهای جوهر افشان پیوسته (در دو حالت نقطه ای وپیوسته وجود دارند.) از جوهرو حلالهای مختلف استفاده میشود که در قیاس با جت پرینترهای لیزری اثر بیشتری روی محیط زیست دارند. جت پرینترهای لیزری بسته به سطحی که قرار است در ان کد درج شود ممکن است دود (حتی دود سمی )تولید کند. که این دود ها را نیز میتوان با استفاده از دستگاه های استخراج بخار صنعتی از محیط خارج کرد.

چاپ رنگ

در بخش چاپ رنگ جت پرینترهای صنعتی در مقایسه با جت پرینترهای لیزری عملکرد بهتری دارد. زیرا جت پرینتر های لیزری نمیتوانند رنگ های مختلف را چاپ کنند.رنگی که جت پرینترهای لیزری چاپ میکنند در مقیاس رنگ خاکستری قرار دارد. اما در برخی از صنایع برای الزامات ضروری وایمنی نیاز به چاپ رنگ زرد وقرمز بر روی محصولات است.

کیفیت چاپ

اگرچه کیفیت چاپ برای هردو دستگاه جت پرینتر لیزری وجت پرینتر صنعتی  برابر است اما در برخی از صنایع مثل داروسازی قابلیت ردیابی کد ها ضروری و برطبق قانون الزامی است . بنابراین درج دائمی بر روی داروها که توسط جت پرینتر های لیزری انجام میشود ،انتخاب بهتری خواهد بود. در محیطهای مرطوب و یا محیط هایی که گرد وغبار وجود دارد جت پرینترهای صنعتی گزینه بهتری است.

نتیجه گیری : کدام یک بهتر است؟ بستگی دارد،شما باید بدانید که کدام الزامات برای فرآیند چاپ بسیار مهم هستند و گزینه ای انتخاب کنید که در محیط کسب وکار شما بهترین عملکرد را داشته باشد. اجازه ندهید هزینه راه اندازی تنها عامل تصمیم گیری شما باشد.

ثبت نظر

کد امنیتی
;