• 09126899278 - 09124709149
تفاوت جت پرینتر تخم مرغ و جت پرینتر لیزری

تفاوت جت پرینتر تخم مرغ و جت پرینتر لیزری

1399/02/30

اعتماد مصرف کنندگان به ایمنی مواد غذایی در سالهای اخیر متزلزل شده است. اقدامات زیادی برای بهبود ایمنی محصول انجام شده است ،اما دولت ها هنوز نگران بهبود ردیابی هستند. علاوه بر این مصرف کنندگان متمرکز ،بر مصرف مواد غذایی سالم تر هستند. تقاضای مصرف کنندگان  برای تخم مرغ های خاص روبه افزایش است. چاپ اطلاعات  روی تخم مرغ میتواند علاوه بر تضمین ایمنی مشتری ،به تبلیغ و تمایز محصول شما کمک میکند

چه سیستمهایی برای درج اطلاعات روی تخم مرغ استفاده میشود ؟(سیستمهای کدگذاری تخم مرغ)


چه تفاوتی میان جت پرینتر تخم مرغ و جت پرینتر لیزری وجود دارد ؟

اعتماد مصرف کنندگان به ایمنی مواد غذایی در سالهای اخیر متزلزل شده است. اقدامات زیادی برای بهبود ایمنی محصول انجام شده است ،اما دولت ها هنوز نگران بهبود ردیابی هستند. علاوه بر این مصرف کنندگان متمرکز ،بر مصرف مواد غذایی سالم تر هستند. تقاضای مصرف کنندگان  برای تخم مرغ های خاص روبه افزایش است. چاپ اطلاعات  روی تخم مرغ میتواند علاوه بر تضمین ایمنی مشتری ،به تبلیغ و تمایز محصول شما کمک میکند.

رعایت مقررات

دولت های مختلف نیاز به کدگذاری تخم مرغ هم برای تامین کنندگان داخلی و هم برای نیازهای صادراتی دارند. در اروپا و خاورمیانه صادرکنندگان باید تخم مرغ های منحصر به فرد را شناسایی کنند به طوری که این مناطق اطمینان حاصل کنند که تخم مرغ مطابق با مقررات خود است. این اطلاعات شامل اطلاعات کشور مبدا،بسته بندی و تاریخ انقضا یا درجه محصول است. برخی از تخم مرغها برای مصرف کننده کدگذاری شده اند. برخی دیگر برای نیازهای وارداتی کدگذاری شده اند و از انتقال انها به سمت خرده فروشی جلوگیری میشود.

تمایز برند

چاپ اطلاعات برند روی  تخم مرغ راهی عالی برای تمایز محصولات خود از سایر عرضه کنندگان تخم مرغ در بازار است. این امر به ویژه برای کمک به ارتقاء سخت کوشی ومراقبت هایی که برای تولید تخم مرغ صورت میگیرد ، مهم است. تولید کنندگانی که برای رمز گذاری تخم مرغ سرمایه گذاری کرده اند،وفاداری مصرف کننده را بهبود بخشیده و به مصرف کنندگان ارزش محصولات خود را آموزش داده اند. برخی حتی اظهار داشته اند که هنگامی که تخم مرغ های آنها به اشتباه ،بدون کد ارسال میشود، تماس های تلفنی از مصرف کنندگان دریافت کرده اند. این فقط بر قدرت چاپ آرم بر روی تخم مرغها تاکید دارد. در بازارهای نو ظهور ،چاپ روی تخم مرغ میتواند به هنگام فروش تخم مرغ در خارج از کارتن به برند تجاری یک شرکت کمک کند. این امر به ویژه کمک به افزایش سهم بازار در جایی که تخم مرغ منبع اصلی پروتئین بالا باشد ،مهم است.

تمایز تخم مرغ

تقاضای تخم مرغ افزایش میابد زیرا مصرف کنندگان علاقه مند به تخم مرغهایی هستند که با سبک زندگی انها مطابقت دارند یا به دنبال تخم مرغ هایی هستند که روشهای تولید مورد نظر خود را  برآورده میکنند. کدنویسی این اطلاعات به طور مستقیم روی تخم مرغ باعث افزایش اعتماد مصرف کننده و همچنین به تقویت تعهد در نتیجه محصول سازگار کمک میکند.

پیشرفتهای خرده فروشی

 چاپ تعداد و تاریخ روی تخم مرغ میتواند به خرده فروشانی که علاقه مند هستند ،میزان تخم مرغهایی که تاریخ انها گذشته است را دور بریزند یا به تامین کنندگان خود بازگرداند.چاپ قطعه ،تاریخ ،برند به طور مستقیم روی تخم مرغ راهی عالی برای افزایش ارزش تخم مرغ است. کدگذاری مستقیم بر روی تخم مرغها همچنین ممکن است به برآورده کردن نیازهای صاداراتی برای سایر مناطق جهان کمک کند. تا به اینجای مقاله در مورد ویژگی های درج اطلاعات بر روی تخم مرغها صحبت کردیم .از اینجا به بعد میخواهیم در مورد فرآیند کد زنی و همچنین دستگاه های مورد استفاده صحبت کنیم.

قیاس جت پرینتر تخم مرغ و جت پرینتر لیزری

امروزه اکثرا از سیستم های جت پرینتر تخم مرغ برای درج اطلاعات روی تخم مرغ استفاده میکنند. اما برخی افراد براین باورند که لیزر ممکن است گزینه ای مناسب برای درج اطلاعات روی تخم مرغ در آینده باشد. شش عامل برای تعیین بهترین راه حل باید مورد بررسی قرار بگیرد.هر جت پرینتر را از لحاظ ایمنی ،هزینه ،سادگی ،عملکرد مقایسه کنیم تا مشخص شود بهترین روش برای کدگذاری تخم مرغ چیست؟

در حالی که در جهان از Cij به دلیل سادگی ،ادغام آسان و ماهیت کد گذاری بیشتر استفاده میکنند ،انتخاب بهترین راه حل برای کدگذای برای شرکت شما بسته به کاربری دستگاه در شرکت شماست. تنها مزیت جت پرینتر لیزری نسبت به   Cij کیفیت چاپ آن است.

ادغام

قبل از اینکه این بند را توصیف کنیم در لازم است تا در مورد عنوان گریدر که در متن استفاده شده است ،توضیحاتی داده شود ؛(در برخی از دستگاه های  sort تخم مرغ هست که براساس وزن و اندازه تخم مرغ ،تخم مرغ ها را مرتب میکند.در واقع کاربر دستگاه براساس معیارهایی که دارد ، به دستگاه grade های مختلف میدهد. به طور نمونه grade 1  مقدار 50 گرم دارد و .... دراین صورت دستگاه تخم مرغها را براساس وزن مرتب کرده و در شانه قرار میدهد.) ادغام با گریدر و سیستم کنترل آن برای نصب موفقیت آمیز بسیار مهم است. مدل و سن گریدر تعیین میکند که تا چه اندازه چاپگرها میتوانند با کنترل گریدر ادغام شوند.با استفاده از cij در یک گریدر سازگار ،اپراتور میتواند کلیه چاپگر ها را از یک محل مرکزی در گریدر کنترل کند. چاپگرهای لیزری به رابط لیزری احتیاج دارند که مستقیما توسط گریدر کنترل نمیشود.نصب یک چاپگر cijدر خطی بعد از منطقه انتقال با کمترین تعداد چاپگر مجهز میکند head  پرینترهای cij نسبت به پرینترهای لیزری بزرگ ،کوچکتر و سریعتر هستند .آنها میتوانند قرار بگیرند در راهها یا مسیرهایی که از نظر اندازه و سرعت بیشتر از لیزر هستند.اگر فضای کافی وجود داشته باشد ،میتوانید چاپگرهایی لیزری را در خطوط نصب کنید و اگر اطلاعات زیادی چاپ نمیشود .لیزرها میتوانند درست قبل از بسته شدن کارت ،تخم مرغها در قسمت بسته بندی کدگذاری کنند .این راه حل به چندین لیزر برای هر کارتن نیاز دارد تا در عرض چند ثانیه قبل از بسته شدن کارتن ،تمام اطلاعات رمزگذاری کند.

خوانایی

چاپ معمولی 10-12 کاراکتر را درهر خط متن چاپ میکند. چاپ بیش از 12 کاراکتر نیز به فونت کوچکتر دارد که باعث کاهش خوانایی میشود. هر دو راه حل لیزر و جت پرینتر خوانایی متفاوتی را در مورد تخم مرغ های سفید و قهوه ای دارد.  زیرا فرآیند تمیز کردن اتفاق می افتد و همچنین تخم مرغ مارک زده میشود. جت پرینتر لیزر برای درج اطلاعات روی تخم مرغهای قهوه ای مناسب تر است و تصاویر با کیفیتی تری را درج میکند. چون cij ها با جوهر قرمز اطلاعات را روی تخم مرغها درج میکنند. در نتیجه روی تخم مرغهای قهوه ای اطلاعات مشخص نیست. در حالی که روی تخم مرغهای سفید درج اطلاعات با رنگ قرمز بهتر است. اما استفاده از لیزر در تخم مرغهای سفید تصاویر کمی تیره ایجاد میکند.البته در حال حاضر در ایران اکثر شرکتها از رنگ قرمز برای درج اطلاعات روی تخم مرغها استفاده میکنند. گروه صنعتی دانا دستگاه هایی که تولید میکند که در انها از جوهر با پایه آب استفاده میشود . چون جوهرهای پایه حلال باید تاییدیه در زمینه استاندارد خوراکی داشته باشند تا روی مواد غذایی درج شوند. از این رو معمولا از این جوهرها برای درج کد روی مواد غذایی استفاده نمیشود.چون تخم مرغ سطح نفوذ پذیری دارد استفاده از جوهرهای پایه آب به دلیل اینکه برای سلامتی افراد مشکلی ایجاد نمیکند ،مورد استفاده قرار میگیرد.

کیفیت چاپ

لیزر از کیفیت چاپ بهتری برخوردار است و برای متن و آرم نیز متفاوت است و میتواند اندازه متن روی تخم مرغ را تغییر دهد. این امر به این دلیل است که لیزر بخشهای پیوسته متن را ترسیم میکند. در حالی که cij با جوهر با وضوح پایین تر چاپ میکند. لیزرهای نصب شده در خطوط بسته بندی همچنین  از زمان طولانی چاپ و تخم مرغهایی که در حال حرکت نیستند ،بهره میبرند.صرف نظر از این فناوری ،چاپ در مسیر دشوارتر است. زیرا تخم مرغها به سرعت در حال عبور از چاپگر هستند.

دوام –ماندگاری

مارک گذای تخم مرغها با استفاده از جت پرینتر لیزری ماندگاری بالاتری دارد.زیرا سطح تخم مرغ با حکاکی مارک گذاری میشود. اما مارک گذاری تخم مرغ با استفاده از جت پرینتر های جوهر افشان با استفاده از جوهرهای خوراکی صورت میگیرد و تصاویر بسیار بادوامی را روی تخم مرغها ایجاد میکند.

هزینه

راه حل لیزر برای از بین بردن دودهای حاصل از رمزگذاری تخم مرغ نیاز به سرمایه گذاری و استفاده از تجهیزات بیشتر دارد. این تجهیزات شامل سیستمهای تهویه است تا دودهای تولید شده از بین ببرد. پس استفاده از این دستگاه ها برای مارک گذاری نیاز،این دستگاه ها نیاز به تعویض فیلتر دارند و میتوانند گرمای قابل توجهی را تولید کنند که نیاز به نگهداری دوره ای است. برخلاف جت پرینتر لیزری ،سیستم های جت پرینتر تخم مرغ(جوهر افشان) معمولا به سرمایه گذاری کم و خرید لوازم ونگهداری دوره ای برای شروع کار وجود دارد.

کدام راه حل بهترین است ؟

این بستگی به محدودیت های مورد نیاز محلی یا صادراتی دارد. ترکیبی از رنگهای تخم مرغ در محل کار رطوبت تخم مرغ در صورت شستشوی تخم مرغها و تعداد کاراکترهایی که باید چاپ شوند.

نتیجه

انتخاب بهترین کدگذاری تخم مرغ بستگی دارد به نیازهای کلی درجه بندی . کدام راه حل رمزگذاری برای این نیازها کمترین نتیجه را دارد. در حالی که اکثر دنیا از cij به دلیل سادگی کار با آن ،ادغام آسان و ماهیت رمزگذاری منفعل خود استفاده میکنند. بهترین راه حل ،به کار وشغل شما بستگی دارد .مهمترین مزیت لیزر نسبت به cij کیفیت چاپ ان است. اطمینان حاصل کنید که این راه حل نیاز مشتری شما را برآورده میکند و قوانینی را که در مورد آنها اعمال میشود،به خصوص برای صادرات تخم مرغ مطابقت میدهد. جذب مشتری در فرآیند تصمیم گیری به انها کمک می کند تا گزینه های مختلفی را که در رابطه با کدگذاری تخم مرغ دارند ،درک کنند.

ثبت نظر

کد امنیتی
;