• 09126899278 - 09124709149
تسمه نقاله الواتوری ومدولار

تسمه نقاله الواتوری ومدولار

1398/06/21

نوار نقاله های بزرنتی را نوار نقاله های الواتوری گفته میشود. ساختار این تسمه نقاله ها مشابه تسمه نقاله های پلاستیکی است.درکنار این شباهتها ،تفاوت زیادی باهم دارند. از تفاوت های مهم این دو تسمه نقاله به این مورد اشاره میشود.لایه بالایی ولایه پایینی از جنس برزنت است. این تسمه نقاله به دودسته تقسیم بندی میشود.

تسمه نقاله الواتوری

نوار نقاله های بزرنتی را نوار نقاله های الواتوری گفته میشود. ساختار این تسمه نقاله ها مشابه تسمه نقاله های پلاستیکی است.درکنار این شباهتها ،تفاوت زیادی باهم دارند. از تفاوت های مهم این دو تسمه نقاله به این مورد اشاره میشود.لایه بالایی ولایه پایینی از جنس برزنت است.  این تسمه نقاله به دودسته تقسیم بندی میشود.

دسته اول :

این تسمه نقاله دارای سیم های فولادی هستند وقابلیت انعطاف پذیری دارند. این انعطاف کمک کرده که سیم ها نیاز به پولی های کوچکتری داشته باشند. در بالا وپایین سیم های طولی سیم های عرضی به صورت دولایه وجود دارند که سختی مناسب برای پایداری باکتها فراهم میکند. این تسمه نقاله ها در برابر بریدگی وپارگی مقاومت دارند. چون سیم های فولادی مرغوب است در این دستگاه ها از ضریب ایمنی کمتری استفاده میگردد.

دسته دوم :

این دسته از تسمه نقاله ها ساختار چند لایه ومنجید ان به صورت پلی استر-نایلون است .در این ساختار تارهای پلی استری در شرایط کششی بارهای زیادی مقاومت کنند. پودهای نایلونی مقاومت در برابر پارگی وپایداری باکتها را تامین می کند .اب را جذب نمیکنند.

 

ویژگی های تسمه نقاله الواتوری

-این تسمه نقاله برای انتقال مواد پودری ودانه ای ،سنگهای خرد شده سیمان،شن وزغال سنگ مورد استفاده قرار میگیرد.

-برای انتقال مواد فله مناسب هستند زیرا مواد را تا ارتفاع 50متر وتا ظرفیت 450متر مکعب برساعت منتقل میکند.

- برای انتقال مواد به صورت عمودی وشیبدار مناسب هستند؛زیرا این دستگاه کشش بالایی دارد.

-توجه داشته باشید که مواد بیشتر از ظرفیت الواتورها را با الواتورها حمل نکنید.

-ساختار این تسمه نقاله ها به این صورت است که قاشقک های فولادی یا پلاستیکی برروی تسمه برزنتی یا پلاستیکی سوار شده است توسط سیستم های یاتاقان بندی انتقال مواد به خوبی انجام میشود.

-این تسمه نقاله در صنایع کمپوت سازی ،آبمیوه ،ترشیجات مورد استفاده قرار میگیرد.

 

تسمه نقاله مدولار

این تسمه نقاله ها در صنایع مختلف از جمله مواد غذایی،فرودگاه ها خودرو،نوشیدنی ،نانوایی کاربرد دارد.

 انواع تسمه نقاله مدولار

-تسمه نقاله مدولار تخت

-تسمه نقاله مدولار مشبک

-تسمه نقاله مدولار دکمه ای

 

تسمه نقاله مدولار تخت :

این تسمه نقاله ها برای مسیرهای مستقیم مورد استفاده قرار میگیرد. این تسمه نقاله ها در بسته بندی مواد غذایی ،انتقال کارتن ها،صنایع داروسازی ،کارخانه های تولید باتری خودرو ودیگر صنایع کاربرد دارد. از مزیت های این دستگاه نسبت به سایر دستگاه ها این است که هزینه استهلاک ان پایین تر است.اگر قطعه ای از این دستگاه ها نیاز به تعمیر داشته باشد نیاز به تعمیر کلی نیست وتنها کافی است همان قطعه تعمیر شود.

تسمه نقاله های مدولار مشبک :

این تسمه نقاله ها بعد از وان شستشو شروع به کار میکنند. این تسمه نقاله ها برای خشک کردن میوه وسبزیجات مورد استفاده قرار میگیرد. این نوار نقاله ها در خطوط شستشو کاربرد دارند. برای انتقال ماهی ومیگو وجهت آبکشی مورد استفاده قرار میگیرد. (باید شاسی واستراکچر از جنس استیل باشد.)

 

تسمه نقاله مدولار دکمه ای :

این تسمه نقاله در موادی که حالت چسبندگی دارد مورد استفاده قرار میگیرد. مانند شکلات ،پاستیل ،مرغ ،گوشت و...غیره مورد استفاده قرار میگیرد. تفاوت این دستگاه با سایر دستگاه ها این است که آج برجسته دارد.

این تسمه ها در مقایسه با نوار نقاله های لاستیکی ،پارچه ای دارای مزیت های بیشتری است :

-تمیز کردن وپاکیزه نگهداشتن این تسمه نقاله ها به اسانی صورت میگیرد. همچنین به تعمیر وروانکاری احتیاج ندارد.

-خطر آلودگی در این دستگاه ها کمتر است (به دلیل استفاده از این دستگاه در کارخانه های مواد غذایی ،از طرف وزارت بهداشت نیز مورد تایید قرار گرفته است. )(از جت پرینتر برای تاریخ زدن محصولات بسته بندی شده مورد استفاده قرار میگیرد.)

-به آسانی میتوان طول این تسمه نقاله ها را افزایش داد.

 
 

ثبت نظر

کد امنیتی
;