• 09126899278 - 09124709149
تاریخ زن

تاریخ زن

1399/05/07

در گذشته برای چاپ تاریخ روی محصولات در صنایع مختلف اعم از مواد غذایی ، پوشاک و غیره از دستگاه هایی استفاده میشد که اصطلاحا به انها تاریخ زن گفته میشد.زیرا تنها با این دستگاه تاریخ تولید و انقضا بر روی محصولات درج میشد.دستگاه های تاریخ زن توانایی چاپ اطلاعات (تاریخ تولید و تاریخ انقضا) روی سطوح صاف را دارند.این دستگاه ها توانایی چاپ اطلاعات در سه خط بر روی محصولات را دارند. همین موضوع نشان از این دارد که دستگاه تاریخ زن توانایی محدودی در درج اطلاعات دارد.

تاریخ زن 

چقدر با دستگاه تاریخ زن آشنایی دارید ؟

در گذشته برای چاپ تاریخ روی محصولات در صنایع مختلف اعم از مواد غذایی ، پوشاک و غیره از دستگاه هایی استفاده میشد که اصطلاحا به انها تاریخ زن گفته میشد.زیرا تنها با این دستگاه تاریخ تولید و انقضا بر روی محصولات درج میشد.دستگاه های تاریخ زن توانایی چاپ اطلاعات (تاریخ تولید و تاریخ انقضا) روی سطوح صاف را دارند.این دستگاه ها توانایی چاپ اطلاعات در سه خط بر روی محصولات را دارند. همین موضوع نشان از این دارد که دستگاه تاریخ زن توانایی محدودی در درج اطلاعات دارد. امروزه توجه به درج اطلاعات بر روی محصولات بیش از پیش مورد توجه  قرار گرفته است و مصرف کننده ممکن است به دلیل چاپ بی کیفیت اطلاعات روی یک محصول از خرید ان برند پشیمان شود.از این رو میتوان گفت که اقتصاد شرکت ها امروزه به نوعی وابستگی به چاپ با کیفیت اطلاعات روی محصولات دارد.اطمینان بخشیدن به مصرف کننده و خریدار کمک به اقتصاد مشاغل است.

انواع تاریخ زن ها

تاریخ زنها به انواع تاریخ زن دستی ، نیمه اتوماتیک، اتوماتیک تقسیم بندی میشوند که بسته به نوع مصرف عملکردهای متفاوتی دارند.دستگاه تاریخ زن دستی نسبت به دو دستگاه دیگر ساده تر است. در این دستگاه ها با استفاده از دو روش جوهر جامد و نوارهای ریبون ،عمل چاپ روی بسته بندی محصول را انجام میدهند. دستگاه های تاریخ زن اتوماتیک از روش جوهر جامد استفاده میکنند. در حالی که تاریخ زنهای دستی و نیمه اتوماتیک از نوارهای ریبون برای درج تاریخ استفاده میکنند. عمل چاپ با استفاده از گرما وحرارت بر روی محصول انجام میشود. در بین این دستگاه ها، دستگاه تاریخ زن حرارتی از قیمت مناسب تری برخوردار است. از ویژگی های این دستگاه میتوان به این نکته اشاره کرد که از رنگهای متفاوتی می توان برای چاپ اطلاعات استفاه کرد. این دستگاه وزن کمی دارند وبه راحتی قابل حمل هستند.قابلیت تنظیم حرارت را دارند .برای چاپ گرفتن از این دستگاه لازم است تا شما حروف و اعداد مورد نظر را درون محفظه قرار بدهید و سپس ریبون در محل مخصوص خود قرار بگیرد. بعد از هر بار کشیدن دسته دستگاه به سمت پایین اطلاعات بر روی محصول درج میشود.

پیشرفت تکنولوژی

کدهای بسته بندی بخش مهمی از بخشهای مختلف صنعت است که اطلاعات ضروری را برای مصرف کنندگان و همچنین تولید کنندگان و همچنین الزامات قانونی ارائه میدهد.رویکردهای کدگذاری و مارک گذاری به صورت مداوم در حال تغییر است تا پاسخگوی نیازهای متغیر کاربران نهایی ، زنجیره تامین و قانون باشد از این رو صاحبان مشاغل برای پیشبرد اهداف، نیاز به دستگاه های به روزی داشتند که بتواند تمامی نیازهای گفته شده را برآورده کند و از طرفی هزینه ها را نیز کاهش دهد. از این رو جت پرینترها به عنوان بهترین گزینه معرفی شدند. نکات لازم برای خرید دستگاه تاریخ زن اما برای خرید دستگاه تاریخ زن چه نکاتی را باید در نظر داشته باشیم :

1)در نظر داشته باشید که استهلاک مکانیکی این دستگاه ها زیاد است.

2)در زمان کنون قدیمی محسوب میشود.

3)در قیاس با جت پرینتر ها عملکرد پایین تری دارد بنابراین اگر برای شرکت خود نیاز به دستگاهی دارید که اطلاعات را به بهترین شکل چاپ کند ، جت پرینتر بخرید.

4) اگر نیاز به درج اطلاعات بیشتر از تاریخ تولید وانقضا دارید ، دستگاه های تاریخ زن برای شما پاسخگو نخواهند بود ، لازم است تا جت پرینتر تهیه کنید. (مثلا برای درج لوگو ،شماره سریال ، بارکد و.... نمیتوانید از دستگاه تاریخ زن استفاده کنید .)

5)فقط برای سطوح صاف مناسب هستند .برای درج اطلاعات روی سطوح گرد نمیتوانید از این دستگاه استفاده کنید.

6)ضمانت نامه یا گارانتی در خرید حرف اول را میزند.

7)نحوه نگهداری تاریخ زن دستی در قیاس با اتوماتیک و نیمه اتوماتیک سخت تر است. در دستگاه تاریخ زن دستی از قطعات مکانیکی بیشتری استفاده شده است.

8)در تاریخ زن دستی از قالب های آماده قدیمی برای چاپ حروف و کلمات استفاده میشود استفاده از قالبها در طولانی مدت باعث از بین رفتن و خوردگی انها میشود، که از جمله مشکلات دستگاه تاریخ زن محسوب میشود. 

 

ثبت نظر

کد امنیتی
;