• 09126899278 - 09124709149
بارکدزن یا لیبل پرینتر چیست؟

بارکدزن یا لیبل پرینتر چیست؟

1399/04/24

بارکد یک تصویر مربع یا مستطیل شکل است که از یکسری خطوط مشکی موازی و فضاهای سفید با عرضهای مختلف تشکیل شده است که توسط دستگاه های اسکنر قابل خواندن است. بارکدها به عنوان وسیله ای برای شناسایی سریع ، روی محصولات اعمال میشود. انها در فروشگاه های خرده فروشی به عنوان بخشی از فرایند خرید ، در انبارها برای ردیابی موجودی و در فاکتورها برای کمک به حسابداری استفاده میشود. بارکد ها در انواع مختلفی وجود دارند.

بارکدزن یا لیبل پرینتر چیست؟

بارکد چیست ؟

بارکد یک تصویر مربع یا مستطیل شکل است که از یکسری خطوط مشکی موازی و فضاهای سفید با عرضهای مختلف تشکیل شده است که توسط دستگاه های اسکنر قابل خواندن است. بارکدها به عنوان وسیله ای برای شناسایی سریع ، روی محصولات اعمال میشود. انها در فروشگاه های خرده فروشی به عنوان بخشی از فرایند خرید ، در انبارها برای ردیابی موجودی و در فاکتورها برای کمک به حسابداری استفاده میشود. بارکد ها در انواع مختلفی وجود دارند.

دستگاه بارکدزن و نحوه کار ان

دستگاه بارکدزن چاپگری است که برای تولید  بارکد طراحی شده است که این دستگاه ها بارکدها را به صورت برچسبی بر روی محصولات مختلف میچسبانند.دستگاه های بارکدزن به چندین دسته تقسیم بندی میشوند که انواع اصلی ان عبارتند از ماتریس نقطه ، جت پرینتر (جوهر افشان )، لیزر و حرارتی. . همه دستگاه های بارکدزن به طور یکسان نیستند . ماتریس نقطه ، جت پرینتر و لیزر بارکدی با کیفیت چاپ متوسط تا عالی ایجاد میکنند.(کیفیت چاپ است که سبب تمایز بین این دستگاه ها میشود. ) میشود،اما همچنین هزینه های طولانی مدت برای نگهداری دارند .چاپ حرارتی ، که به انتقال مستقیم حرارتی تقسیم میشود ، بارکدی با کیفیت بالا ایجاد میکند که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر و سازگار با محیط زیست باشد. تفاوت های ظریف اما مهمی بین دو نوع چاپ برچسب بارکد حرارتی وجود دارد :

حرارتی مستقیم :

برچسبهایی که توسط این دستگاه برای بارکد ساخته میشوند، از مواد شیمیایی ساخته شده اند که هنگام اعمال گرما از طریق سر چاپ (head printer)حرارتی  سیاه میشوند . از تونر،جوهر یا ریبون استفاده نمیکند (و بنابراین به صورت رنگی چاپ نمیشود.) بسته به قرار گرفتن در معرض گرما یا نور ، این برچسب ها ممکن است با گذشت زمان محو شوند یا در غیر این صورت غیر قابل خواندن شوند.طول عمر انها برای برنامه های بارکد معمولی مانند دریافت و یا برچسب حمل و نقل کافی است .

انتقال حرارتی :

انتقال حرارتی  برخلاف برچسب مستقیم حرارتی از یک سرچاپ حرارتی استفاده میکنند تا گرما را روی یک ریبون اعمال کنند ، تا جوهر را روی سطح برچسب ذوب کند.این برچسبها از کیفیت عالی و خوانایی اسکنر برای مدت زمان طولانی برخوردار هستند (انها تقریبا دائمی در نظر گرفته میشوند. ) و میتوانند ارم ها و گرافیکها ، متن با رنگ و سایر تغییرات را در انواع مختلفی از مواد چاپ کنند. از این برچسبها میتوان برای موجودی ، برچسب دارایی ، شناسایی محصول و موارد دیگر استفاده کرد. به دلیل ماندگاری بارکد های تولید شده در چاپگر های انتقال حرارتی و همچنین کیفیت کلی چاپ و هزینه بالاتر مواد تولیدی ، انها نسبت به چاپگر های حرارتی مستقیم پرهزینه تر هستند.

بارکدزن دستی یا بارکدزن صنعتی کدام برای شما بهتر است ؟

علاوه بر فنآوری های چاپ ، متغیر دیگری که در دستگاه بارکدزن قابل توجه است ،اندازه است.چاپگرهای حرارتی را میتوان به دو دسته دستی و صنعتی تقسیم کرد.انتخاب کدام سبک دستگاه بارکدزن برای شما بهتر است ؟پاسخ این سوال به چندین عامل بستگی دارد ، از جمله نیازهای شما به عنوان یک تجارت ، اینکه در چه محیطی از چاپگر استفاده میشود. ،...کسانی که یک سیستم برای مقیاس بزرگ نیاز دارند ، ایده آل ترین گزینه برایشان بارکدزن صنعتی خواهد بود. چون بارکدها به صاحبان مشاغل کمک میکنند تا خطاهای حمل و نقل را کاهش دهند ، هزینه ها را به حداقل برسانند و خد مات مشتری را بهبود بخشند. با سرمایه گذاری در یک چاپگر بارکد ، صرف نظر از اندازه و دامنه شرکت خود ، بازده سرمایه گذاری را مشاهده خواهید کرد و امکانات جدیدی را برای خود ایجاد خواهید کرد. برای انتخاب بهترین و ایده آل ترین بارکدزن برای تجارت خود، فاکتورهای طول عمر لیبل ، کیفیت مورد انتظار ، قیمت ها را در نظر داشته باشید.

کاربرد بارکد

نحوه استفاده مشاغل از بارکدزن برای کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت در روزهای قبل از گسترش بارکد ، مشاغل بزرگ و کوچک برای تامین اطلاعات به صورت دستی، داده های مربوط به بسته ها، اطمینان از کنترل موجودی و پایین نگه داشتن هزینه ها را در حالی که هنوز سرعت سرویس را حفظ میکنند ، به کارمندان متکی بودند. اکنون تجهیزات و دستگاه های اصلی چاپ بارکد متداول هستند که توسط مشاغل خرده فروشی کوچک و تولید کنندگان بزرگ به طور یکسان استفاده میشود. دستگاه بارکدزن به یک قطعه لازم تجهیزات دفتری و اداری تبدیل شده است ، هر کسب و کار موفقی نیاز به این دستگاه دارد. به لطف این فناوری نسبتا ارزان ، بارکدها برای مشاغل زیادی استفاده می شوند و پر کاربرد هستند.با کمک به مشاغل میتوانند شناسه های منحصر به فردی را به راحتی ایجاد کنند ، زیرا مصرف کنندگان ،که اغلب فقط از تلفنهای هوشمند خود استفاده میکنند ، میتوانند انها را بخوانند.

هفت مزیت بارکد

بارکدها معمولا به عنوان روشی برای کاهش هزینه و صرفه جویی در وقت مورد غفلت قرار میگیرند .یک گزینه ارزشمند و مناسب برای مشاغلی که به دنبال کارایی و کاهش مخارج کلی هستند. بارکدها هم مقرون به صرفه هستند و هم قابل اطمینان .

1)بارکدها احتمال خطای انسانی را از بین میبرد. بروز خطاها برای داده های وارد شده به طور قابل توجهی بیشتر از بارکدها است. اسکن بارکد سریع و قابل اعتماد است و زمان نامحدودی کمتر از وارد کردن داده با دست میگیرد.

2)استفاده از سیستم بارکد باعث کاهش زمان آموزش کارمندان میشود. برای خواندن بارکدها فقط چند دقیقه به دستگاه اسکنر دستی نیاز دارید. علاوه بر این کارکنان لازم نیست که با کل موجودی یا روش قیمت گذاری آشنا شوند. این امر باعث میشود که آموزش کارمندان نیز ارزانتر باشد ، زیرا برای آموزش اضافی لازم نیست هزینه پرداخت شود.

3) بارکدها بسیار متنوع هستند . از انها میتوان برای هر نوع جمع آوری اطلاعات لازم استفاده کرد. این میتواند شامل قیمت گذاری یا اطلاعات موجودی باشد. علاوه بر این ، از انجا که بارکد تقریبا میتواند تقریبا به هر سطحی میچسبند، میتوان از انها برای ردیابی نه تنها خود محصولات ، بلکه محموله های خروجی و حتی تجهیزات استفاده کرد.

4)کنترل موجودی بهبود میابد. از انجا که از بارکدها امکان ردیابی موجودی را به طور دقیق امکان پذیر میکنند.همچنین میتوان مکان تجهیزات را ردیابی کرد و باعث کاهش زمان صرف شده برای جستجوی کالا میشود.

5)بارکدها داده های بهتری را ارائه میدهند. از انجا که میتوان از یک بارکد برای موجودی و اطلاعات مربوط به قیمت گذاری استفاده کرد، میتوان به سرعت داده های هر دو را به دست آورد . علاوه بر این بارکدها  را میتوان سفارشی کرد تا در صورت لزوم اطلاعات مرتبط دیگری در خود جای دهد. انها داده های سریع و قابل اطمینان برای طیف گسترده ای از برنامه ها ارائه میدهند.

6)داده های به دست آمده از طریق بارکد به سرعت در دسترس هستند ، از انجا که اطلاعات به طور مستقیم در رایانه مرکزی اسکن میشوند ، تقریبا بلافاصله آماده میشوند ، این چرخش سریع تضمین میکند که زمان در ورود داده ها یا بازاریابی اطلاعات هدر نمیرود.

7) بارکدها باعث تصمیم گیری بهتر میشوند. از انجا که داده ها به سرعت و با دقت به دست می ایند ، میتوان تصمیمات آگاهانه تری گرفت. تصمیم گیری بهتر در نهایت باعث صرفه جویی در وقت و هزینه میشود. بارکدهای ارزان قیمت و کاربر پسند ، یک ابزار ضروری برای ردیابی انواع داده ها ، از قیمت گذاری تا موجودی ، ارائه میدهند. نتیجه نهایی استفاده از یک سیستم بارکدزن در مشاغل ،کاهش مخارج کلی است.

ثبت نظر

کد امنیتی
;