• 09126899278 - 09124709149
اهمیت درج تاریخ تولید وانقضا بر روی محصولات خوراکی

اهمیت درج تاریخ تولید وانقضا بر روی محصولات خوراکی

1398/10/29

چه دلایلی وجود دارد که باید تاریخ بر روی محصولات مخصوصا خوراکی درج شود؟ مهمترین کاربردی که دستگاه های جت پرینتر دارند استفاده در کارخانه های تولیدی وبسته بندی مواد غذایی است که به طور مستقیم با سلامت افراد در ارتباط است. از این رو در راستای احترام به حقوق مشتری لازم است تا از بهترین دستگاه ها در شرکتهای تولیدی استفاده شود.

اهمیت درج تاریخ تولید وانقضا بر روی محصولات خوراکی

تفاوت جت پرینتر با تاریخ زن چیست ؟

چه دلایلی وجود دارد که باید تاریخ بر روی محصولات مخصوصا خوراکی درج شود؟

مهمترین کاربردی که دستگاه های جت پرینتر دارند استفاده در کارخانه های تولیدی وبسته بندی مواد غذایی است که به طور مستقیم با سلامت افراد در ارتباط است. از این رو در راستای احترام به حقوق مشتری لازم است تا از بهترین دستگاه ها در شرکتهای تولیدی استفاده شود.

1)با استفاده از تاریخ  انقضا،مدت زمانی که میتوانید محصول را مصرف کنید ،مشخص میشود.از این رو درج درست این تاریخ و همچنین خوانا بودن ان مهم است.

2)درج تاریخ انقضا بر روی محصولات یخچالی از قبیل گوشت، ماهی ،تخم مرغ و... مهم است. (چون شکل ظاهری تخم مرغ به گونه ای است که درج تاریخ بر روی ان با سایر مواد متفاوت است از این رو دستگاه های جت پرینتر تخم مرغ زن برای این مورد ساخته شده اند.)

درج دستور العمل های نگهداری از مواد غذایی تحت شرایط خاص مثلا دمای خاص نگهداری از دیگر مواردی است که توسط این دستگاه ها درج میشود.(چاپ اطلاعات متغییر ومتناسب با نیاز هر شرکت) یکی از مهمترین دلایلی که سبب میشود تاریخ انقضا بر روی محصولات درج شود این است که محصولات اشتباها دور ریخته نشود و هدر نرود.

**************************************************************************************************************

کدام چاپگر ها برای درج تاریخ انقضاء روی محصولات مواد غذایی مناسب هستند؟

-شما به چه دستگاهی نیاز دارید؟

جت پرینترها بهترین دستگاه هایی هستند که برای درج اطلاعات بر روی محصولات مورد استفاده قرار میگیرند.

جت پرینترها به طور کلی به چهار دسته تقسیم بندی میشوند. که در مقیاس کوچک به جت پرینترهای دستی محدود میشوند.اما در بخش صنعتی  که محصولات در تیراژ بالا تولید میشوند از جت پرینترهای صنعتی استفاده میشود.از طرفی درج دائمی اطلاعات بر روی برخی مواد لازم است از این رو جت پرینتر های لیزری وارد بازار شدند.

-در چه صنعتی هستید؟

در هر صنعتی که قرار دارید از پزشکی تا شرکت های تولید مواد غذایی ،چاپگرهای دستی به شما این امکان را میدهد که محصولات را به سرعت وبه صورت جداگانه علامت گذاری کنید همچنین سطح جدیدی از انعطاف پذیری را به گردش کار خود اضافه کنید. صنعت مورد بررسی این مقاله صنعت غذایی است. که دراین صنعت مهم است که از تجهیزات به روز استفاده شود.

-محصولی که میخواهید بر روی اطلاعات درج کنید چه محصولی است ؟

درج اطلاعات بر روی محصولاتی که سطوح ناهموار ویا غیر جاذب دارند،نیازمند تجهیزاتی خاص است.در گذشته تهیه این تجهیزات با مشکلاتی از قبیل گران بودن دستگاه ها وحجیم بودن انها همراه بود. اما اکنون با دستگاه ها وتجهیزاتی که امروزه مورد استفاده قرار میگیرد این کار به آسانی صورت میگیرد. روی پلاستیک ، فویل ،شیشه ،فلز،مقوا،روکش وبسیاری از سطوح دیگر چاپ کنید. این چاپگرها به گونه ای طراحی شده اند که به طور یکپارچه روی بطری ها ،کوزه ها،جعبه ها،درب ها و...چاپ میشوند.

-برای چاپ به  دستگاهی  نیاز دارید؟

-جت پرینتر دستی

-جت پرینتر صنعتی

-جت پرینتر لیزری

هر یک از دستگاه های نام برده با توجه به کاربردی که دارند در صنعت متناسب کاربرد دارند.  به طور نمونه جت پرینترهای دستی  برای شرکتهای کوچک تولید مواد غذایی ،شرکتهای دارویی مناسب هستند.

تشخیص اصل از تقلبی

استفاده از دستگاه های جت پرینتر در راستای انجام هرگونه عملیات امنیتی  وهمچنین  جلوگیری از کاهش ضرر مورد استفاده قرارمیگیرد. با انواع جوهرهای اختصاصی که فقط در زیر اسکنر مادون قرمز وماوراء بنفش قابل مشاهده هستند. میتوانید کالاها را به صورت مخفیانه مارک گذاری کنید. تا در صورت سرقت یا تقلبی شناسایی شوند. استفاده ازجوهرهای تخصصی دیگر شامل مواردی است که هنگام تماس با مواد شیمیایی خاص ،رنگ را تغییر میدهد. یک فناوری جدید که کاربردهای بی شماری در بسیاری از صنایع دارد. هیچ راه حل ساده ای برای چاپ ساده بارکد ،آرم و گرافیک نبست به چاپگرهای جوهرافشان وجود ندارد .هر چاپگر جوهر افشان دستی از نرم افزارهای رایانه ای با گرافیک بالا  برخوردار است.. بنابراین میتوانید فقط در عرض چند دقیقه تصاویر چاپی را طراحی و چاپ کنید. علاوه براین موارد ، چندین تصویر را میتواند ذخیره کند. هدف استفاده از این دستگاه ها افزایش بهره وری مشاغل است.

*************************************************************************************************

در هنگام خرید دستگاه جت پرینتر چه موردی برای شما مهم است ؟

فاکتور های موثر در انتخاب یک جت پرینتر خوب

1)وزن

2)قیمت 

3)کارای متناسب با شرکت 

4)هزینه های جانبی

5)به روز بودن دستگاه

6)وزن دستگاه جت پرینتر

قیمت از دیگر مورادی که در خرید جت پرینتر موثر است ،قیمت ان است. بخشی از هزینه جت پرینتر به هزینه ی تمام شده برای کارخانه برمیگردد .اما افزون بر هزینه ای که برای کارخانه تمام میشود، هزینه هایی است که واسطه به ان اضافه میکند. اگر شما صاحب یک فروشگاه هستید یا صاحب یک شرکت هستید ،تامین یک جت پرینتر خوب از کارخانه برای شما به صرفه تر است نسبت به اینکه از واسطه گرها تهیه کنید در واقع خرید مستقیم از کارخانه انجام دهید.

کارایی متناسب با شرکت

انتخاب یک جت پرنتر متناسب با شرکت شما،نوعی صرفه جویی در هزینه های شرکت است. گروه صنعتی دانا از جدیدترین دستگاه خود رونمایی کرد. این دستگاه که جت پرینتر لیزری یا لیزر مارکینگ نام دارد . این دستگاه با هدف حکاکی بر روی محصولات طراحی وساخته شده است. (حکاکی بر روی محصولات ماندگار تراست.)

ثبت نظر

کد امنیتی
;