• 09126899278 - 09124709149
انتخاب جوهر مناسب هر جت پرینتر

انتخاب جوهر مناسب هر جت پرینتر

1399/05/21

فناوری تقریبا در هر زمینه ای از جمله چاپ پیشرفت کرده است. فناوری چاپ سریعتر و ارزان تر از گذشته شده است. وقتی یک جت پرینتر  جدید خریداری میشود ، یک دفترچه راهنما همراه ان وجود دارد که نشان میدهد از چه جوهر باید در این دستگاه استفاده شود؛ زیرا انتخاب نادرست نوع جوهر میتواند منجر به چاپ با کیفیت پایین شود. به همین دلیل بسیار مهم است که شما از جوهر مناسب جت پرینتر استفاده کنید.

انتخاب جوهر مناسب هر جت پرینتر

فناوری تقریبا در هر زمینه ای از جمله چاپ پیشرفت کرده است. فناوری چاپ سریعتر و ارزان تر از گذشته شده است. وقتی یک جت پرینتر  جدید خریداری میشود ، یک دفترچه راهنما همراه ان وجود دارد که نشان میدهد از چه جوهر باید در این دستگاه استفاده شود؛ زیرا انتخاب نادرست نوع جوهر میتواند منجر به چاپ با کیفیت پایین شود. به همین دلیل بسیار مهم است که شما از جوهر مناسب جت پرینتر استفاده کنید.

عوامل مختلفی در تعیین جوهر مناسب برای استفاده در موقعیت های خاص دخیل است ، برخی از این موارد عبارتند از :

1)نوع سطحی که جوهر روی ان اعمال میشود.

2) نوع دستگاه مورد استفاده

3) تعداد دفعات استفاده شده از جوهر

نوع سطحی که جوهر روی ان مشخص میشود :

سوالی که در این بخش به ان پاسخ داده میشود این است که آیا میتوانم از هر نوع جوهر برای چاپ روی هر سطحی استفاده کنم ؟ پاسخ این سوال خیر است. متناسب با هر سطح ،جوهر خاص همان سطح مورد استفاده قرار میگیرد. تفاوتی که ممکن است بین توانایی جوهرها برای چسبندگی حاصل شود که باید روی سطوح چاپ شود . با این حال ، دو نوع سطح متفاوت وجود دارد که میتوانید انها را پیدا کنید و انها سطوح متخلخل و سطوح غیر متخلخل هستند.

سطوح متخلخل

از نظر فنی ، متخلخل به موادی گفته میشود که سوراخ های ریز در انها وجود دارد به طوری که مایع یا هوا از ان عبور کند. قطر این سوراخ ها ممکن است متفاوت باشد .در نتیجه در حدود سه دسته مختلف هستند .موادی که میتوانند متخلخل در نظر گرفته شوند شامل کاغذ ، الوار یا چوب ، مقوا و موارد دیگر است. قطر سوراخ های موجود در این سطوح نوع جوهر را تعیین میکند.

سطوح غیر متخلخل

این سطوح از موادی ساخته شده اند که هیچ سوراخی ندارند و از طریق ان هوا یا مایع میتوانند حرکت کنند. قطری وجود ندارد که بتواند در مورد تخلخل این سطوح قضاوت کند ، زیرا هیچ سوراخی برای این کار وجود ندارد. این نوع مواد شامل پلاستیک سخت، فلزات و شیشه هستند . مشابه سطوح متخلخل ، از بستر این سطوح غیر مستقیم برای تعیین نوع جوهر مورد نیاز استفاده خواهد شد. یک قاعده کلی در برنامه کاربردی این است که سطحی که دارای بافت درشت است ، تصویری با وضوح پایین تولید میکند ، در حالی که سطحی که دارای بافت صاف است ، تصویری با وضوح بالا تولید میکند .توجه به این نکته ضروری است که اگر تصویر چاپی از وضوح مطلوب برخوردار باشد ، فرایند توزیع مواد ، چاپ برچسبهای هشدار دهنده و  موارد دیگر بسیار مناسب و صحیح انجام میشود. نمونه جوهرهایی که میتوانند برای چاپ روی سطوح غیر متخلخل استفاده شوند شامل جوهر خشک شدن سریع(جوهر رنگ زرد) است. از این جوهر میتوان برای ایجاد علائم بادوام بر روی سطوح غیر متخلخل مانند شیشه ، فلز، پلاستیک و سایر سطوح استفاده کرد ، زیرا سریع خشک میشوند.

نوع سطحی که جوهر روی ان مشخص میشود

انواع مختلف سطحی که روی انها چاپ میشود ، نوع جوهر مورد استفاده شما را تعیین میکند. باید در نظر داشته باشید که انواع مختلف مواد نیز نوع جوهر مورد استفاده را تعیین میکنند. موارد مورد اشاره شامل کاغذ ، مقوا ، فلز ، پلاستیک ، شیشه ، لاستیک و موارد دیگر است. انواع خاصی از جوهر وجود دارد که میتوان از انها برای چاپ روی مواد به گونه ای استفاده کرد که بلافاصله خشک شوند و روی سطح هدف بمانند..پس از اعمال این جوهرها در بسته های محصول ، بلافاصله قرار گرفتن در معرض نور ماورا بنفش انجام میشود. این نور تضمین میکند که جوهر بلافاصله خشک میشود و لک و خطایی ایجاد نمیکند. به این جوهر ها جوهرهای UV گفته میشود.

چاپ روی کاغذ و مقوا

چاپ روی کارتن ، مقوا و مواد از این قبیل میتوان با استفاده از یک جت پرینتر دستی بسیار آسان و سریع انجام شود. این مواد متخلخل هستند و به این ترتیب جوهر را جذب میکنند که منجر به ایجاد مارک دائمی میشود. مقوا راه راه دارای سطوح ناهمواری است که اجازه نمیدهد تا برچسبها به خوبی به انها چسبیده باشند ، این اغلب مشکلی برای جوهرها ایجاد نمیشود زیرا از انبارها یا مستقیما از طریق محصول بارگیری میشوند. استفاده از جوهر مخصوص خشک سریع به شما کمک میکند تا برچسب ها و چاپهای موجود در این کارتنها و مقوا ها به خوبی چسبیده باشند.

چاپ روی پلاستیک

جت پرینتر دستی قادر به چاپ روی هر سطح پلاستیکی هست. این چاپگر از جوهر خشک سریع استفاده میکند. چاپ روی سطوح پلاستیکی کار ساده ای نیست زیرا انها نمیتوانند جوهر را جذب کنند. این بدان معنی است که جوهرهایی که سریع خشک میشوند برای چاپ روی سطوح پلاستیکی مورد نیاز هستند . این فرایند امکان چاپ کارآمد و دقیق روی پلاستیک را فراهم میکند. این ابزارها برای چاپ روی کیسه های پلاستیکی ، بسته بندی های پلاستیکی یا بطری های پلاستیکی برای صنایعی مانند مواد غذایی و نوشیدنی و .... مناسب هستند.

چاپ روی قطعات فلزی

چاپ یا ساخت مارک روی قطعات فلزی کار ساده ای نیست. سطح قطعات فلزی برخلاف کاغذ است؛ زیرا قادر به نگهداشتن جوهر نیست و یا اجازه نمی دهد مایع درون ان جذب شود. به همین دلیل جوهر خشک کن سریع برای استفاده در سطوح فلزی بهترین راه حل است زیرا به سختی جذب میشود و خیلی سریع به سطح فلز میچسبد . جوهر خشک کن سریع برای ساختن علامت گذاری روی فلز مناسب است به گونه ای که مانع از روان شدن جوهر میشود. جوهر فورا خشک میشود از این رو به سطح فلز میچسبد که منجر به چاپ تمیز و دقیق روی این فلز میشود.

به طور خلاصه

صنایع مختلفی وجود دارند که در فرآیند چاپ بسته های محصول مشارکت دارند. این صنایع براساس نوع سطح موجود این مارکها را تولید میکنند که امکان کارایی و تولید گسترده تر و آسان تری را فراهم میکند. برای مواردی که دارای سطوح غیر متخلخل هستند ، راندمان و میزان تولید نوع جوهر مورد استفاده در محصولات مارک بستگی دارد. این امر باعث میشود که شرکت هایی که اشیا فولادی ، صندلی پلاستیکی ،بطری ها ، ظروف شیشه ای و سایر محصولات غیر مولد را تولید میکنند از جوهر هایی استفاده کنند که به سرعت خشک شوند تا صاف نشوند ، مشکلی ایجاد نمیکند. پس از چاپ جوهر را خراب کنند. اجتناب از خطا به این معنی است که کار سریعتر و موثر تر انجام میشود که در نهایت میزان بهره وری را منعکس میکند. برای محصولاتی مانند کاغذ و مقوا ، خشک کردن فوری جوهر مورد نیاز نیست زیرا مواد قادر به جذب ان هستند و این روند ، روند کار را بسیار ساده و آسان میکند. این نوع مواد با استفاده از هر نوع جوهر کارایی و افزایش تولید را تضمین میکند. 

ثبت نظر

کد امنیتی
;