• 09126899278 - 09124709149
آنچه که لازم است درمورد جوهر سفید جت پرینتر بدانید!

آنچه که لازم است درمورد جوهر سفید جت پرینتر بدانید!

1399/10/02

در جت پرینترها‌، از جوهر سفید برای چاپ به روی سطوح‌های پر رنگ، تیره و سیاه استفاده می‌شود.

آنچه که لازم است درمورد جوهر سفید جت پرینتر بدانید!

در جت پرینترها‌، از جوهر سفید برای چاپ به روی سطوح‌های پر رنگ، تیره و سیاه استفاده می‌شود. با وجود این که جوهر سفید سختی‌هایی به همراه دارد اما با توجه به زمینه چاپ گاها این جوهر تنها گزینه‌ای است که برای چاپ باقی می‌ماند. هم چنین از جوهر سفید به عنوان واترمارک به روی بعضی از سطوح بهره می‌گیرند. جوهرهای سفید پیگمنتی بلافاصله ته نشین می‌شوند؛ بنابراین باید قبل از شروع کار آن را تکان داد. در زمان استفاده از جوهر سفید باید نکات مهمی را رعایت کنید که در ادامه مقاله آن‌ها را بازگو خواهیم کرد. 

نکته اول

در دستگاه‌های جت پرینتر، جوهر سفید از نظر فیزیکی همانند دوغ می‌باشد. بدین معنی که اگر به مدت 12 ساعت در جایی ثابت بماند و آن استفاده نشود، جوهر آن نیز ته نشین شده و پیگمنت‌های جوهر و حلال آن از یکدیگر جدا خواهند شد. بنابراین در زمان چاپ با دستگاه امکان دارد تکثیر بی‌رنگ انجام شود. همچنین پس از مدتی تنها پیگمنت‌های جوهر داخل کاتریج باقی می‌مانند و با گذشت زمان سبب مسدود شدن هد دستگاه و سوزاندن آن خواهند شد.

برای جلوگیری از این قبیل مشکلات، باید قبل از هر بار استفاده از دستگاه جت پرینتر باید کاتریج جوهر را به مدت 5 دقیقه تکان دهید بعد آن را درون دستگاه بگذارید  و پرینت بگیرید. شایان ذکر است که قبل از تکان جوهر داخل کاتریج را از دستمال کاغذی پر کنید. 

نکته دوم

از دیگر نکاتی که باید ذکر شود در مورد جوهر سفید این است که پیش از شروع به کار پس از شستن هد دستگاه جت پرینتر و پرچ کردن پیام تست دستگاه را به تعداد 50 تا چاپ بزنید سپس کار را آغاز کنید. همچنین در پایان کار مجددا با پیام تست 50 تا چاپ کنید که سبب مسدودی نازل‌ها نشود و طول عمر هد دستگاه نیز افزایش یابد.
معمولا در دستگاه‌های جت پرینتر، تنها مشکلی که در زمان چاپ با جوهر سفید به وجود می‌آید، استفاده نکردن از دستگاه به مدت طولانی می‌باشد؛ چرا که باعث خشک شدن جوهر در هد دستگاه می‌شود.

تغییر رنگ جوهر در دستگاه جت پرینتر

رنگ چاپ دستگاه جت پرینتر، به صورت تک رنگ است. بدین معنی که اگر شما دستگاهی با رنگ سفید در اختیار دارید، نمی‌توانید با خرید جوهر مشکی به تنهایی رنگ چاپ دستگاه را تغییر دهید. برای تغییر رنگ جوهر دستگاه جت پرینتر ابتدا باید تمام مسیر شسته شود و فیلتر دستگاه تعویض شود. در صورت امکان برای تغییر رنگ دستگاه حتما با کارشناسان مربوط به شرکت سازنده تماس بگیرید.


 

ثبت نظر

کد امنیتی
;